نمایش همه

گام های آهسته اما مؤثر وال مارت در تجارت الکترونیک

walmart-company


وال مارت همچنان بعنوان رقیبی قدرتمند برای آمازون به فعالیت خود ادامه میدهد


NewYork Times

براساس گزارش جدید نیویورک تایمز، شرکت وال مارت ( Walmart ) با تلاش بسیار و برداشتن گام هایی بلند موفق شده تا در بخش فروش آمار خود را افزایش دهد. وال مارت در ماه آگوست با مبلغی در حدود ۳.۳ میلیارد دلار jet.com را خرید و همین موضوع باعث شد تا رقابت آنها با آمازون بسیار بهتر و حساس تر از قبل باشد.

مشکلاتی در بخش خدمات به مشتریان و کمبودهایی در بخش فروش و تحویل، از جمله موانعی است که باعث آهسته شدن سرعت دستیابی آنها به موفقیت بیشتر شده است.

Jet درحال حاضر کمکی موثر در تقویت فروش آنها بوده است. درآمد دیجیتال آنها در سه ماهه منتهی به اکتبر حدود ۲۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش داشته، یعنی نزدیک به دو برابر رشد ۱۲ درصدی آنها در سه ماهه قبل از آن،‌ زمانی که هنوز معامله وال مارت و Jet نهایی نشده بود.

همراه با خرید Jet، وال مارت حدود ۱۰ درصد از سهام JD.com چینی را نیز در اختیار گرفت و به نظر می رسد که برنامه ای مشابه نیز در مورد فیلیپ کارت (Flipkart) هند داشته باشد. آنها نرخ رشد ترکیبی سالیانه برابر با ۲۰ تا ۳۰ درصد در بخش تجارت الکترونیک طی ۳ سال آینده را هدف قرار داده اند،‌ آنهم با در اولویت قرار دادن فروش آنلاین.

البته نقاط ضعفی هم در مورد Walmart وجود دارد که می بایست آنها را رفع نماید. مثلا، استفاده از آمازون بطور کلی آسان تر از استفاده از وال مارت است. آمازون گزینه هایی بهتری برای ارسال کالا در اختیار کاربر قرار میدهد، ضمن اینکه آنها بزرگترین موجودی کالاهای مختلف را در دنیا در اختیار دارند. در لیست باارزشترین برندهای WPP’s BrandZ، وال مارت در رتبه ۳۲ قرار دارد درحالیکه آمازون هفتم است. نتایج نظرسنجی ها نیز نشان میدهد که در بخش خدمات به مشتریان، وال مارت (Walmart) نسبت به آمازون در وضعیت پایین تری قرار دارد (در طبقه بندی کالاهای الکترونیک)، موضوعی که از اهمیت زیادی برخوردار است.

باید دید در سال ۲۰۱۷، شرکت Walmart با استفاده از ابزارهای قدرتمندی چون Jet تا چه حد میتواند خود را به آمازون نزدیک نماید.

مطالب پیشنهادی:

گام های آهسته اما مؤثر وال مارت در تجارت الکترونیک
امتیاز 4 از 1 رای

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید