نمایش همه

هارد دیسکهای دست دوم موجود برروی eBay معدنی از داده های قابل بازیافت

قبل از اینکه هارد دیسکهای قدیمی خود را دور بیاندازید، مطمئن شوید که اطلاعات و داده های موجود برروی آن را بخوبی پاک کرده اید. براساس نتایج بدست آمده از یک مطالعه اعلام شده که بسیاری از کاربران بطور تصادفی تصاویر شخصی، داده های امنیتی و اطلاعات مالی خود را با پاک کردن ساده اطلاعات از روی دیسک های سخت در اختیار سایرین قرار میدهند.

Blancco Technology Group که متخصص نگهداری از داده هاست با مطالعه برروی ۲۰۰ هارد دیسک دست دوم که آنها را بطور تصادفی از طریق eBay و Craigslist تهیه کرده بود، به نتایج فوق دست پیدا کرد. در واقع هدف شرکت این بود که آیا میتواند داده های قدیمی ذخیره شده برروی این هارد دیسک ها را برگرداند یا نه. جواب کاملا روشن است. در بیشتر موارد این شرکت موفق به انجام این کار شد. آنها توانستند چیزی در حدود ۷۸ درصد از داده های قدیمی پاک شده از روی این هارد دیسک ها را بازیافت کنند.

بیشتر از نیمی از هارد درایوها شامل اطلاعات شخصی از جمله تصاویر به همراه شاخص ها مربوط به محل ثبت آن بودند که حدود ۶۷ درصد آنها بازیافت شدند. این داده ها میتواند برای تقلب و حتی سرقت هویت استفاده شود. نکته جالب دیگر این است که ۱۱ درصد از هاردها شامل اطلاعات مربوط به شرکت ها،‌ از جمله ایمیل و اطلاعات مربوط به مشتری بوده اند.

این هاردها را می بایست معدنی از طلا برای هکرها نامید، کاربرانی که فکر کرده اند با پاک کردن ساده یک فایل از روی این هاردها، اطلاعات آنها برای همیشه از بین میرود. بخش دیگری از این مطالعه نشان میدهد که تنها ۱۰ درصد کاربران داده های خود را بخوبی و بدون مشکل امنیتی از بین برده اند.

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید

×