نمایش همه

قرار گرفتن نام علی بابا در لیست شرکت های بدنام توسط سازمان تجارت امریکا

alibaba


قرار گرفتن نام علی بابا و تائوبائو در لیست شرکت های بدنام


منبع : complex

این هفته دفتر سازمان بازرگانی ایالات متحده بیانیه ای را برعلیه شرکت علی بابا منتشر کرد. بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک دنیا بدلیل فروش محصولات تقلبی برروی Taobao که یک پلتفرم خرید آنلاین است، مجازات شده که این موضوع میتواند مایه شرمساری برای این کمپانی بزرگ شناخته شده در سطح دنیا باشد.

U.S.T.R (دفتر بازرگانی ایالات متحده) دوباره نام شرکت علی بابا را به فهرست “بازارهای بدنام” خود اضافه کرده، بعد از اینکه نام این کمپانی را در سال ۲۰۱۲ از لیست خود حذف کرده بود. U.S.T.R از این کار باعنوان “یک نگرانی مهم از حجم زیاد از کالاهای تقلبی” یاد میکند و سطح آن را بطور غیرقابل قبولی بالا میداند.

براساس اسنادی که در اختیار Complex News قرار گرفته، معاملات جعلی در سطح دنیا یک تجارت تریلیون دلاری است که درآمد کسب شده از این راه حتی در بخش هایی چون تروریسم، جنایات سازمان یافته، قاچاق جنسی و استفاده از کودکان در کار نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

Taobao یکی از ۱۵ سایت معروف دنیاست و جزء ۵ سایت اول چین به حساب می آید. در اسناد منتشر شده از علی بابا و بطور خاص Taobao بعنوان یک مشکل منطقه ای در بخش مبارزه با کالای تقلبی یاد شده است. Li Qiang بنیانگذار و مدیر اجرایی China Labor Watch میگوید :

سایت خرید TaoBao تبدیل به یک بازار بزرگ برای فروش انواع محصولات تقلبی شده است. محصولات تقلبی برروی این پلتقرم چیزی فراتر از پوشاک و لوازم جانبی است.

بازگشت Taobao به لیست شرکت های بدنام، هیچ تحریم یا مجازاتی را برای آنها به همراه ندارد، اما انتشار این خبر میتواند یک هشدار و آگاهی جدی برای خریداران در هنگام خرید از این سایت ها باشد. همچنین انتشار این خبر، میتواند عواقب بدی را برای علی بابا که بدنبال گسترش بازارهای خود در خارج از چین هست را به همراه داشته باشد.

مطالب پیشنهادی :

قرار گرفتن نام علی بابا در لیست شرکت های بدنام توسط سازمان تجارت امریکا

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید