نمایش همه

عجیب ترین چیزهایی که برروی ایبی برای فروش گذاشته شد – تا سال ۲۰۰۹

همانطور که میدانید سایت ebay مکانی برای خرید انواع و اقسام کالاهاست. در این بین معمولا آیتم هایی بسیار عجیب نیز برای فروش برروی ایبی قرار میگیرند که در ادامه با ۵ مورد عجیب آن آشنا میشوید.

۱. جت F/A-18 Hornet

در فوریه سال ۲۰۰۴ بود که این جت توسط شخصی برروی ایبی قرار گرفت. شخص دارنده این جت، برای فروش، مزایده ای برگزار کرد و قیمت شروع آن را ۱ میلیون دلار اعلام نمود. وی این جت جنگنده را از یک انبار فروش محصولات قراضه خریده و سپس آن را تا حدودی بازسازی کرده بود. بعد از آگاهی از خبر قرار گرفتن این آیتم عجیب برروی ایبی، اف بی آی به فروشنده اعلام کرد که فقط آن را میتواند به یک شهروند امریکایی بفروشند. البته این جت هیچگاه یک خریدار پیدا نکرد.

۲. موهای بریتنی اسپیرز

در فوریه سال ۲۰۰۷، یکی از سالن های آرایشی که موهای این خواننده معروف را کوتاه کرده بود، مزایده ای برروی ایبی برگزار کرد تا موهای بریتنی را با قیمت پایه ۱ میلیون دلار بفروش برساند. اما در نهایت این امر ممکن نشد، چرا که براساس قوانین ایبی این کار تخلف محسوب میشود.

۳. علامت اصلی هالیوود

در نوامبر سال ۲۰۰۵ میلادی، نشان اصلی هالیوود که متعلق به سال ۱۹۲۳ بود برای فروش برروی ایبی قرار گرفت. صاحب اصلی آن دلیل فروش این نشان را نیاز به پول بدست آمده از فروش آن اعلام کرد. قیمت پایه مزایده اعلام شده برروی ایبی ۳۰۰ هزار دلار اعلام شد و در نهایت این نشان با قیمت ۴۵۰,۴۰۰ دلار بفروش رفت.

۴. نیوزیلند

در ماه می سال ۲۰۰۷ میلادی یک شهروند استرالیا، کشور نیوزیلند را برای فروش برروی ایبی آنهم بصورت مزایده ای قرار داد. قیمت پایه تنها ۱ سنت اعلام شد و نکته جالب اینجاست که تا زمانیکه ایبی بدلیل نقض قوانین وارد ماجرا نشده، قیمت خرید نیوزیلند تا ۳۰۰۰ دلار بالا رفته بود.

۵. سرگرم کردن در تعطیلات آخر هفته

در سال ۲۰۰۷ میلادی، چهار مرد استرالیایی، خودشان را برای یک تعطیلات آخر هفته، بصورت مزایده برروی ebay قرار دادند. این مردان تضمین کرده بودند که در صورتی که شخصی برنده این مزایده شود، در تعطیلات آخر هفته بخوبی او را سرگرم کرده، بخندانند و بصرفه نوشیدنی دعوتش کنند. در نهایت این مزایده یک برنده با قمیت ۱۳۰۰ دلار استرالیا داشت.


Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید