نمایش همه

چه فروشگاههایی از بیشترین میزان رضایت در بین امریکایی ها برخوردارند؟


فروشگاه های مورد علاقه امریکایی ها چه نام دارند؟ نتایج یک نظرسنجی به این سوال پاسخ داده است


apartment therapy

خرید از فروشگاه یا شاپینگ میتواند کاری لذت بخش باشد، اما از سوی دیگر برای بعضی افراد هم میتواند سخت و طاقت فرسا باشد. از دید یک فروشنده یا فروشگاه که محصولات مختلفی را برای فروش عرضه کرده، ترک فروشگاه با خوشحالی و احساس رضایت هدفی مهم به حساب می آید.

در یک نظرسنجی جدید که نتایج آن به تازگی منتشر گردیده ، نمره ای بین ۱ تا ۱۰۰ برای خرده فروشان در نظر گرفته شده، امتیازی که براساس میزان رضایت مصرف کنندگان به آنها داده شده است. در ادامه بعضی از نتایج منتشر شده را مشاهده میکنید.

The American Consumer Satisfaction Index یا ACSI ، مصرف کنندگان امریکایی را در ۶ بخش مختلف تقسیم بندی کرده است، از سوپرمارکت گرفته تا خرده فروشان اینترنتی و فروشگاه های بزرگ. بطور کلی، اطمینان به بخش خرده فروشی ها با ۴.۷ درصد رشد در سال ۲۰۱۶ به امتیاز ۷۸.۳ (از ۱۰۰) رسیده که آمار خوبی به حساب می آید. اما چه فروشگاههایی بالاترین رتبه را داشته اند؟

فروشگاههای تخفیف  

دیلاردز ( Dillard’s ) با کسب امتیاز ۸۳ رتبه اول را بخود اختصاص داده است، امتیازی که یک رکورد جدید برای این شرکت به حساب می آید. رتبه دوم در اختیار شرکت معروف جی سی پنی ( JCPenney ) است که با ۱۱ درصد رشد امتیاز ۸۲ را بخود اختصاص داده است. از دید ACSI از جمله دلایلی که باعث رشد آنها شده، تحویل کالاهای خریداری شده به مشتریان در همان روز و تغییرات اساسی در وبسایت می باشد.

از سوی دیگر، نورداستورم ( Nordstrom ) تنها شرکتی است که در سال ۲۰۱۶ درصدی از اعتماد مشتریان را از دست داده و با ۲ درصد کاهش، به امتیاز ۸۰ رسیده است. دلار تری اند بلک ( Dollar Tree and Belk ) امتیاز ۸۰ و نام هایی معروف دیگری چون میسیز ( Macy’s ) ، تارگت ( Target ) و کُلز ( Kohl’s ) امتیاز ۷۹ را کسب کرده اند. وال مارت ( Walmart ) با ۹ درصد رشد به امتیاز ۷۲ رسیده است.

فروشگاههای تخصصی  

Costco در این بخش با امتیاز ۸۳ در صدر قرار دارد. شرکت Sam’s Club امتیاز ۸۱ و BJ’s Wholesale Club امتیاز ۷۶ را بدست آورده اند. برنز اند نوبل ( Barnes & Noble ) و ال برندز (Victoria’s Secret و Bath & Body Works) امتیاز ۸۱ را کسب نموده اند.

خرده فروشان اینترنتی  

در این بخش بسیار مهم (حداقل از دید ما) جای تعجبی وجود ندارد که آمازون ( Amazon ) در صدر باشد. این شرکت امتیاز ۸۶ را بدست آورده است. نیو اگ ( New Egg ) با ۸۳ امتیاز ، ایبی (eBay) با ۸۱ امتیاز، نتفلیکس ( Netflix ) با ۷۹ امتیاز و اوراستک ( Overstock ) هم با ۷۹ امتیاز در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. البته همه این شرکت ها نسبت به سال ۲۰۱۵ پیشرفت داشته اند.

برای مشاهده آمار کامل اینجا کلیک نمایید.

مطالب پیشنهادی :

4.5
02
Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید

×