نمایش همه

مالیات بر ارزش افزوده برروی محصولات و سرویس های مختلف در امارات


مالیات بر ارزش افزوده برروی محصولات و سرویس های مختلف در امارات و عربستان


abcnews

کشورهای امارات متحده عربی و عربستان سعودی که پیش از این به کارگران، کارمندان و نیروی کار جذب شده، سبک زندگی بدون مالیات در این کشورها را پیشنهاد میدادند، قصد دارند از ابتدای سال جاری میلادی یعنی همین امروز (۱ ژانویه ۲۰۱۸ ) ۵ درصد مالیات برروی بیشتر محصولات و سرویس های خریداری شده توسط آنها اضافه نمایند. این تصمیم بعد از آن اتخاذ شده که سه سال است قیمت نفت در حال کاهش می باشد و این کشورها برای افزایش درآمد این سیاست جدید را اتخاذ نموده اند.

مالیات بر ارزش افزوده یا VAT به مجموعه های مختلفی از محصولات چون مواد غذایی، پوشاک، محصولات الکترونیکی و سوخت، همچنین تلفن، آب و قبوض برق و رزرو هتل اعمال میشود.

حتی با توجه به اینکه قیمت ها بدلیل این مالیات ۵ درصدی،افزایش پیدا میکند، باز همچنان به میزان قابل توجهی کمتر از مالیات بر ارزش افزوده ۲۰ درصدی است (بطور میانگین) که در بعضی از کشورهای اروپایی اعمال میشود.

همانطور که اعلام شد،این مالیات بر ارزش افزونده ۵ درصدی برروی محصولات مختلف (وارد شده به کشور) از اول ژانویه ۲۰۱۸ اعمال میشود، پس توجه داشته باشید که در برآورد قیمت کالاهای خریداری شده از کشورهای مختلف (بجز آنها که بطور مستقیم به ایران ارسال میشوند) این مبلغ لحاظ خواهد شد.

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید

1
سلام 👋🏻
چطور میتونم کمکتون کنم ؟