نمایش همه

شخص مظنون به بمب گذاری در نیویورک، قطعات مورد نیاز خود را از ایبی تهیه کرده است

شخص متهم به بمب گذاری در نیویورک قطعات بمب را از طریق ایبی خریداری کرده است

احمد خان رهامی مرد متهم به بمب گذاری چند روز پیش در نیویورک، قطعات مورد نیاز برای ساخت بمب را از طریق سایت ایبی تهیه کرده بوده است. براساس شکایت انجام شده در دادگاه فدرال در مانهاتان، رهامی از طریق وبسایت eBay برای خرید فتیله های الکتریکی، بلبرینگ و اسید سیتریک که در ساخت مواد منفجره استفاده میشود، اقدام کرده بوده است. این خریدها بین ماههای جون و آگوست و تحت نام ahmad rahimi صورت گرفته است.

ایبی بدلیل فروش قطعات مختلف سلاح تحت انتقاد و فشار قرار گرفته است. البته در سال ۲۰۱۵، ایبی فروش این نوع محصولات را ممنوع کرد، اما طبق گزارشات منتشر شده، کاربران با استفاده از تکنیک هایی ساده و با دورزدن قوانین این نوع محصولات را بفروش میرسانند.

شرکت ایبی در بیانیه ای که توسط Gizmodo منتشر شد اعلام کرد که موارد ذکر شده در شکایت کاملا قانونی بوده و فروش این نوع محصولات در ایالات متحده غیرقانونی نیست. همچنین آنها اعلام کردند که با بازرسان در این زمینه نهایت همکاری را خواهند کرد.

مطالب مرتبط:


Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید