نمایش همه

دنیای واقعیت مجازی ؛ سلطه سونی ، فیسبوک و گوگل بر بازار

دنیای واقعیت مجازی

واقعیت مجازی ؛ سهم بالای سونی ، فیسبوک ، گوگل و سامسونگ

venturebeat . اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به واسطه سنتان میتوانید شروع فعالیت “دنیای واقعیت مجازی” از دهه ۹۰ را به یاد بیاورید، احتمالا میدانید که پدیده در ابتدای فعالیت بسیار محبوب شدند، اما بعد از مدتی از چشم افتاد. سپس از اواسط سال ۲۰۰۰ دوباره به دنبال کسب محبوبیت رفتند و این فعالیت تا به امروز ادامه دارد و روز به روز به محبوبیت آنها اضافه میشود.

براساس تحقیقی که از سوی 01consulting برروی بازار VR و محصول ۳۰ شرکت صورت گرفته نتایجی بدست آمده که در ادامه ملاحظه میکنید. داریوش لاهوتی فرد بنیانگذار 01consulting و یک کارآفرین در بخش نرم افزارهای سازمانی، Software as a service/Saas و اینترنت به حساب می آید. وی اولین مرورگر اینترنتی براساس دنیای مجازی را در سال ۲۰۰۸ راه اندازی کرد.

۱. در سال ۲۰۱۶،‌ شرکت سونی پیشرو سایر شرکت ها بوده و به تنهایی سهمی یک سومی از دنیای واقعیت مجازی را به عهده دارد. شاید مهمترین دلیل این موفقیت سونی، استفاده بسیاری از کاربران از پلی استیشن بوده که ترجیح میدادند از VR این شرکت نیز در کنار آن بهره ببرند.

۲. به دنبال سونی، کمپانی های فیسبوک (پلتفرم اکلوس) و گوگل (Day Dream, Card Board, Tilt Brush) قرار دارند. این دو شرکت نیز از بخش فروش دستگاههای واقعیت مجازی میلیون ها دلار کسب کرده اند. البته این موفقیت را مدیون برند خود و کیفیت تکنولوژی هایی هستند که در محصولاتشان استفاده کرده اند.

۳. شرکت سامسونگ دیگر تولید کننده ای است که با Gear VR به دنبال سهمی از بازار است. اچ تی سی نیز به لطف محصول قدرتمند خود یعنی Vive که از شراکت با Valve و پلتفرم قدرتمند آنها یعنی Steam سود میبرد، به دنبال گسترش قلمرو خود می باشد.

vr-vendors-01consulting

۴. ارائه دهندگان محتوا که عمدتا سازندگان بازی هستند هم از این بازار  ( واقعیت مجازی ) کسب درآمد دارند. حال که به اندازه کافی هدست واقعیت مجازی در بازار وجود دارد، این شرکت ها هم با فعالیت بیشتر به دنبال تولید محتوای بیشتر و در نهایت مشتری بیشتر هستند. به مرور با فعالیت این شرکت ها تعداد محتوای تولید شده برای هدست های واقعیت مجازی افزایش هم می یابد.

۵. در پایین لیست تهیه شده، ما شرکت هایی را می بینیم که از هدست های واقعیت مجازی یا VRها در کارهای مختلف استفاده کرده اند. استفاده از VR در بخش های آموزشی، نظامی، علوم پزشکی و دیگر زمینه های تحقیقاتی.

به یاد داشته باشید که ایران دلیور آمادگی دارد تا انواع هدست های واقعیت مجازی و محصولات مرتبط را به نمایندگی از شما از طریق بهترین منابع آنلاین تهیه و به ایران ارسال کند.

مطالب پیشنهادی :

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید