نمایش همه

آنچه قبل از خرید از خارج از کشور باید بدانید

همانند هر گروه یا شرکت دیگری گروه ایران دلیور نیز برای سرویس دهی بهتر و کامل تر به دوستان و هموطنان عزیز دارای شرایط و قوانینی میباشد که از شما درخواست میشود قبل از هر گونه درخواست قیمت، سفارش کالا و یا سوالی بدقت مطالعه بفرمایید.

1) گروه ایران دلیور به نمایندگی از شما هموطنان عزیز اقدام به خرید کالا و یا سرویس مورد نظر شما خواهد کرد. سفارشات کالاهای فیزیکی از سرتاسر دنیا ( به غیر از کشور های شرق آسیا ) همگی ابتدا به دفتر امارات ما ارسال خواهد شد و سپس ما آن ها را مستقیم به آدرسی که شما آن را در فرم ثبت سفارش وارد کرده اید ارسال میکند.

2) از آنجا که کالاها با پست به آدرس شما فرستاده می شود ممکن است این کالاها به گمرگ وارد شود که در آن صورت تمامی کارهای مربوط به ترخیص کالا بعهده خریدار می باشد.( دقت داشته باشید که گمرک داخل اداره پست میباشد). معمولا براساس سرویس های اداره پست ایران، مامور پست در محل تحویل کالا این هزینه را از شما دریافت خواهد کرد ولی در بدترین حالت ممکن برای سفارشات جزیی نیاز به رفتن به دفتر پست محله یا منطقه خود خواهید داشت و انجام تمامی مراحل تحویل کالا زمان زیادی بطول نخواهد انجامید.

3) تمام خریدها و سفارشات ثبت شده حداکثر ظرف مدت 2 روز کاری بعد از واریز پول و ثبت سفارش انجام خواهد شد.

4) مدت زمان تحویل کالا بستگی به فروشنده, سایت فروش کالا و نوع پست انتخابی شما دارد. این پروسه میتوانید در حالت عادی از یک تا چهار هفته بطول بیانجامد. بطور میانگین سفارشات خرید از امریکا و انگلستان در پروسه زمانی حدود ۳ هفته به دست خریداران میرسد.

5) هزینه خرید براساس قیمت دلار پی پل ( PayPal ) می باشد نه نرخ دلار صرافی. خرید از طریق این سیستم مالی بدلیل هزینه هایی که به همراه دارد باعث بالاتر بودن نرخ دلاری آن در مقایسه با دلار بازار آزاد و یا صرافی ها می شود.

6) قبل از خرید حتما از قیمت کالا در ایران و در وبسایت های دیگر کسب اطلاع کنید. برآورد قیمت کالا توسط ایران دلیور براساس قیمت محصول درخواستی در بازار ایران و یا دیگر کشورها نمیباشد، بلکه تنها معیار برآورد قیمت، هزینه ها و کارمزدهای تهیه آن محصول میباشد. خرید از خارج از کشور همیشه به معنی مناسب تر شدن قیمت تمام شده در مقایسه با قیمت بازار داخلی نیست.

7) در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام سفارشات ثبت شده (موجود نبودن کالا, نبودن فروشنده, تعطیلات رسمی, نحوه پرداخت هزینه و …) با شما تماس گرفته خواهد شد.

8) از خرید و ارسال کالاهایی که با قوانین کشور ایران تناقض دارد معذوریم.

9) لطفا قبل از خرید کالا مشخصات آن را کاملا بخوانید, هیچ کالایی مرجوعی ندارد. همچنین در صورتی که براساس گفته فروشنده امکان برگشت کالا وجود داشته باشد به ۲ نکته می بایست توجه داشته باشید :
نکته اول :  بر اساس استانداردهای خرید و فروش آنلاین در بازارهای بین المللی تقریبا در تمامی موارد پرداخت هزینه برگشت کالا با خریدار میباشد.
نکته دوم : کلیه هزینه های کارمزد، هزینه های پستی، بیمه و یا مالیات پرداخت شده بابت دریافت کالا غیر قابل بازگشت میباشد و در نهایت تنها هزینه خود کالا آن هم به مبلغی که فروشنده برگشت میزند عودت داده خواهد شد.

10) کالای مورد نظر خود را در وبسایتهای مختلف جستجو و تمامی مشخصات و قیمتها را مقایسه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. سعی کنید محصول مورد نظر خود را ابتدا در بین سایت هایی که توسط گروه ایران دلیور معرفی شده است جستجو کنید. این کار باعث ارائه سرویس بهتر توسط ما و همچنین بالا رفتن سرعت عمل در انجام سفارشات خواهد شد.

11) در صورتیکه وزن کالا در وب سایت فروش آن مشخص نباشد, وزن تقریبی محاسبه و به محض اطلاع از وزن دقیق به اطلاع خریدار خواهد رسید و مابه التفاوت قیمت پستی گرفته و یا به حساب شما واریز خواهد شد، همچنین بدلیل اینکه هزینه پست در زمان دریافت کالا پرداخت میشود در صورتی که هزینه پست افزایش داشته باشد اختلاف آن دریافت خواهد شد. دقت داشته باشید در مواردی که وزن بسته ارسالی قابل برآورد نباشد, برآورد قیمت سفارشات بر اساس حداقل وزن (و یا وزنی که به شما اعلام خواهد شد) صورت خواهد گرفت.

12) براساس قوانین پست بین الملل حداقل هزینه پستی نیم کیلو (بعضی کشورها که بر اساس واحد پوند هستند مانند امریکا ۱ پوند) در نظر گرفته میشود و هزینه پست بر این اساس دریافت میشود. به عنوان مثال اگر سفارش شما تنها ۵ گرم هم وزن داشته باشد هزینه پستی معادل یک بسته نیم کیلویی (کشور هایی که بر اساس پوند هستند معادل یک بسته 450 گرمی) در نظر گرفته میشود. وزن های بالاتر از این مقدار هم به همین شکل میباشد.

برای ۱ تا ۴۹۹ گرم باید هزینه نیم کیلو پرداخت شود
برای ۵۰۰ تا ۹۹۹ گرم باید هزینه ۱ کیلو پرداخت شود و در ادامه به همین شکل

بطور کل چون بعضی از کشور ها از واحدهای وزنی متفاوت استفاده میکنند برای ساده شدن موضوع براساس واحد کیلو و نیم کیلو به دوستان اعلام قمیت و وزن خواهیم کرد اما در عمل ممکن است براورد قیمت ها براساس واحد وزن کشوری که از آن خرید میشود باشد و این موضوع باعث شود برای دوستان سوءتفاهم هایی در دریافت هزینه پستی پیش آید که دلیلش مطلب اعلام شده در بالا میباشد (در صورتی که نیاز به توضیح بیشتری در این مورد داشتید قبل از سفارش میتوانید از همکاران سوال بفرمایید).

13) برآورد هزینه های پستی با توجه به وزنی میباشد که در سایت فروش کالا و یا خود خریدار اعلام شده است. در صورتی که وزن کالایی با اطلاعات داده شده در سایت اختلاف داشت مابه التفاوت قیمت پستی گرفته و یا به حساب شما واریز خواهد شد .

14) خرید کالا و ارسال آن معمولا 3 هفته زمان میبرد (از زمان ارسال کالا توسط فروشنده نه واریز وجه) اما در بعضی موارد فروشنده در فرستادن تاخیر دارد و یا کالای خریداری شده موجود نمیباشد و کالا دیرتر ارسال میشود .گروه ایران دلیور در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.

15) بعضی از کالاها (مانند لپ تاپ یا وسایل الکترونیکی و یا سفارشاتی که قیمت بالایی دارند) که از امریکا یا انگلستان به امارات پست می شوند ممکن است به آنها هزینه گمرک/مالیات کشور امارات تعلق بگیرد (حدود 5% قیمت کالا)  که در اینصورت هزینه آن بعهده خریدار می باشد. چون احتمال رخ دادن این مسئله زیاد بالا نیست، در برآورد قیمت های اولیه این هزینه لحاظ نخواهد شد اما چنانچه بعد از رسیدن کالا به کشور امارات سفارشی شامل این هزینه شد مدارک مربوط به آن برای خریدار ارسال خواهد شد و هزینه آن دریافت میشود.

16) در صورت تمایل ما توانایی تحویل سفارشات در کشور امارات و یا خرید کالا از یک کشور و ارسال به کشور مورد نظر خریدار را نیز داریم.

17) در صورت خرید چندین کالا از یک وبسایت یا یک فروشنده, فقط در صورتیکه وبسایت (یا فروشنده) مورد نظر کالاها را با هم ارسال کند هزینه پستی کل محاسبه میشود و درصورت ارسال مجزا توسط وبسایت (یا فروشنده) موردنظر , خریدار می بایست هزینه هر کدام را بصورت مجزا پرداخت نماید. سفارشاتی که بصورت جداگانه ارسال میشوند تنها در دفتر امارات و قبل از ارسال به ایران میتوانند با هم ادغام شود و نه در کشور دیگری.

۱۸) در صورتی که بعد از خرید کالا به هر دلیلی آن کالا به دست خریدار نرسید، ایران دلیور اقدام به پیگیری و برگشت پول از فروشنده خواهد کرد اما ممکن است معادل مبلغ جزیی به علت بالا یا پایین رفتن قیمت ارز تفاوت ایجاد شود یا آن وب سایت خاص بابت سرویس های خود مبلغی را کسر کند ( معمولا اگر این حالت پیش بیاد مبلغ جزیی میباشد ).
بعد از آزاد شدن هزینه، اگر خریدار دیگر تمایلی به ثبت سفارش جدید نداشته باشد، از ۳۰ هزار تومان تا سقف ۱۵۰ تومان (بر اساس مبلغ سفارشات) از مبلغ کارمزد کسر میشود و مابقی هزینه های ازاد شده ( هزینه خرید و پست و … ) برگشت داده میشود.

19) سفارشات خرید مکمل های دارویی، گیاهی، بدنسازی، انواع قرص و محصولات مشابه تنها با مسئولیت خریدار انجام میشود به آن معنا که در صورتی که سفارشات در امارات یا ایران تحویل نشد و ممنوعیت ورود به هر یک از کشورها را داشت، تیم ایران دلیور مسئولیتی در این رابطه نداشته و جبران خسارت نخواهد کرد. هر چند تا حد امکان و توانایی اقدام به پیگیری برای رفع مشکل احتمالی خواهد کرد.

امیدواریم با در نظر گرفتن شرایط و قوانین اعلام شده، محیطی برای انجام یک خرید راحت, سریع و همراه با اطمینان خاطر را برای شما فراهم آورده باشیم. توجه داشته باشید برای خرید از گروه ایران دلیور هیچگونه اجباری وجود ندارد و کاربر تنها و تماما با میل شخصی خود خرید میکند. همچنین ثبت سفارش و خرید از ایران دلیور به معنی پذیرفتن تمامی شرایط و قوانین بالا و امضای دیجیتال شما میباشد.

حسین قهاری
حسین قهاری
گروه ایران دلیور با داشتن بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت مداوم و ۴۰ نماینده در سرتاسر دنیا قدیمی ترین و بزرگ ترین ارائه دهنده خدمات خرید و فروش آنلاین کالا از سرتاسر دنیا در ایران میباشد.

دیدگاه ها بسته شده است

1
سلام 👋🏻
چطور میتونم کمکتون کنم ؟