نمایش همه

سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیون دلاری راکوتن در منطقه منا (MENA)

rakuten


راکوتن برروی یک استارت آپ در منطقه خاورمیانه سرمایه گذاری میکند


منبع : e27

شرکت راکوتن (Rakuten) که یک شرکت بزرگ ژاپنی ارائه دهنده سرویس های اینترنتی است، اعلام کرد که سرمایه گذاری در حدود ۵۰۰ میلیون دلار برروی Careem که یک استارت آپ ( شرکت نوپا ) فعال در حوزه حمل و نقل است و در خاورمیانه فعالیت میکند، انجام میدهد. همچنین شرکت مخابرات سعودی (Saudi Telecom Company یا STC) نیز با این دو شرکت همکاری میکند.

سرمایه گذاران این پروژه گروه های Abraaj Group, Al Tayyar Group, Beco Capital, El Sewedy Investments, Endure Capital, Lumia Capital, SQM Frontier و Wamda Capital هستند.

یکی از مدیران اجرایی راکوتن و STC نیز قرار است بعنوان عضوی از هیئت مدیره Careem به آنها بپیوندند. این سرمایه گذاری کلان Careem را قادر میسازد تا خدمات خود را در مقیاسی بالاتر و در مناطق جدیدی پیاده سازی کند، ضمن اینکه از فن آوری های بهتری هم در خدمات خود بهره ببرد.

Oskar Mielczarek de la Miel یکی از مدیران اجرایی راکوتن در یک بیانیه رسمی مطبوعاتی اعلام کرد:

منطقه MENA (خاورمیانه و شمال افریقا) دارای جمعیت شهری، متصل و درحال رشد با پتانسیل بسیار زیاد برای استفاده از سرویس های جدید حمل و نقل و سایر خدمات تجارت الکترونیک می باشد.

این سرمایه گذاری بطور مستقیم براساس نوع دید راکوتن برای نوآوری های جهانی انجام میشود، یعنی همان کاری که Careem در منطقه انجام میدهد و به راه اندازی نوع جدیدی از ترانزیت سرعت میبخشد.

درحالیکه راکوتن سرمایه گذاری هایی را در بخش های مختلف دنیا همانند ایالات متحده، اروپا و آسیا انجام میدهد، کمک های مالی این شرکت به Careem باعث شده تا این شرکت قدرتمند و فعال در حوزه اینترنت برای اولین بار در بازار منطقه MENA (خاورمیانه و شمال افریقا) نیز فعال باشد.

Careem در سال ۲۰۱۲ میلادی تاسیس شد. این شرکت در ۴۷ شهر ۱۱ کشور مختلف در خاورمیانه، شمال افریقا و جنوب آسیا فعال است. در حال حاضر حدود ۶ میلیون کاربر و ۱۵۰ هزار راننده با Careem کار میکنند. Careem یک شرکت سفارش خودرو براساس اپلیکیشن است که کاربر با استفاده از اپ نصب شده برروی اسمارت فون خود میتواند یک خودرو را برای زمانی خاص در اختیار بگیرد.

برای اطلاع از نحوه خرید کالا از سایت راکوتن و سایر سایت های معتبر ژاپنی به تالار گفتگوی ایران دلیور مراجعه نمایید.

مطالب پیشنهادی :


Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید