نمایش همه

پی پل ( PayPal ) و جایگاه قدرتمندش در دنیای پرداخت های آنلاین از طریق دستگاههای موبایل

پرداخت آنلاین

موقعیت خوب پی پال در بخش پرداخت از طریق دستگاه های موبایل

1reddrop . سال ۲۰۱۶ را می بایست سال شکل گیری سیستم های “پرداخت از طریق دستگاه های موبایل” ، موبایل پیمنت و یا موبایل والت دانست. امسال شرکت  های بزرگ دنیای تکنولوژی چون اپل، سامسونگ و گوگل سیستم کیف پول دیجیتال خود را ارتقا داده و به سطحی جدید رساندند.

از سوی دیگر پی پال (یا پی پل) که میتوان آن را رهبر بخش پرداخت های آنلاین نامید نیز با اتخاذ سیاست هایی همچنان جایگاه خود را بعنوان یکی از امن ترین سیستم های پرداخت آنلاین حفظ کرده است. آنها با استفاده از پلتفرم Venmo که یک سیستم پرداخت از طریق موبایل است، به حفظ و تقویت جایگاه خود پرداخته اند.

داده های جدید نشان میدهد که در روز شکرگزاری و جمعه سیاه بیش از ۳۰ درصد از حجم پرداخت ها از طریق دستگاه های موبایل بوده است. این داده ها از طریق ۱۹۲ خریدار آنلاین و ۱۵ میلیون حساب تجاری برروی شبکه پی پال بدست آمده است. اما این همه ماجرا نیست. حجم خرید در روز شکرگزاری برابر با ۱۰۷۸۱ دلار در هر ثانیه بوده و هر خریدار بطور میانگین ۵۸.۵۱ دلار صرف خرید اقلام مختلف کرده است.

بزرگترین خرید در روز شکرگزاری برابر با ۱۰۰.۰۰۰ دلار بوده (فقط خرید یک آیتم) که حدود ۲۵ درصد بیشتر از بزرگترین خرید در روز جمعه سیاه می باشد. این نشان میدهد که روز شکرگزاری یک روز خرید ویژه است.

رشد موبایل پیمنت (Mobile Payments) چه معنی برای پی پال دارد؟

امسال در تمامی رویدادهای خرید (روز شکرگزاری، جمعه سیاه و سایبر ماندی) شاهد ثبت رکوردهایی در بخش خرید بوده ایم و نکته مهم و قابل توجه این است که یک سوم از آنها از طریق دستگاه های موبایل ثبت شده اند، خبری مهم نه فقط برای PayPal بلکه تمام اپراتورهای ارائه دهنده کیف دیجیتال در بازار ایالات متحده. همچنین این موضوع نشان میدهد که کیف های پول دیجیتال (mobile wallets) نسبت به سال  قبل بیشتر از سوی مردم مورد استفاده قرار گرفته است.

کمپانی Adyen که یک شرکت در بخش تکنولوژی پرداخت های جهانی ست با بررسی برروی پرداخت های صورت گرفته از سوی دستگاههای موبایل اعلام میکند که سهم پرداخت های انجام شده موبایل از ۳۰ درصد در سال گذشته به ۳۴ درصد در سال جاری رسیده است.

پرداخت پی پال

همه این موارد یک نتیجه دارد. اگر پی پال در بخش خدمات تجاری رشد خود را نگه دارد، تراکنش های صورت گرفته از طریق دستگاههای موبایل هم رشد خواهد داشت و PayPal میتواند در بالاترین سطح در بخش پرداخت ها قرار داشته باشد، حتی بالاتر از شرکت های بزرگ ارائه دهنده کارت های اعتباری.

در این بین دومین شرکت ذینفع از این توسعه اپل خواهد بود. آنها با استفاده از موقعیت و محصولاتشان این توانایی را دارند تا بیش از گذشته خود را نشان دهند. نکته عجیب، حجم قابل توجه تراکنش ها از سوی اکوسیستم اندروید است،‌ اما مشکل اصلی گوگل پراکندگی بیش از حد آنهاست.

به نظر میرسد که دنیای پرداخت های آنلاین از طریق دستگاههای موبایل به تدریج به انحصار پی پال و اپل در بیاید و شاید سال ها طول بکشد که شرکتی دیگر بتواند رقابتی بسیار جدی تر از آنچه که امروزه هست را با آنها ایجا کند.

مطالب پیشنهادی :
Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

پاسخی بگذارید

×