نمایش همه

نیجریه بالاتر از آفریقای جنوبی و سایر کشورهای آفریقایی در بخش خرید آنلاین

online-shopping-nigiria


برتری نیجریه بر آفریقای جنوبی در آنلاین شاپینگ


منبع : AllAfrica

بررسی های اخیر نشان میدهد که مردم نیجریه بیشتر از مردم سایر کشورهای جنوب صحرای بزرگ آفریقا (SSA) به خرید آنلاین ( آنلاین شاپینگ ) علاقمندند. به گفته GeoPoll که این بررسی را در پنج کشور آفریقایی نیجریه، آفریقای جنوبی، اوگاندا، کنیا و غنا انجام داده:

هر چند که در بخش خرید آنلاین رشد قابل توجهی در این قاره وجود دارد، اما هنوز هم در منطقه SSA (کشورهای جنوب صحرای افریقا) سایت بزرگ تجارت الکترونیک قابل اعتمادی وجود ندارد.

GeoPoll

GeoPoll بزرگترین پلتفرم نظرسنجی موبایل در سرتاسر دنیا با شبکه ای شامل بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر در آفریقا و آسیاست.

براساس این نظرسنجی، ۶۶ درصد از مردم نیجریه هر از چندماهی آیتم هایی را بصورت آنلاین خریداری میکنند. برای مقایسه، این آمار در افریقای جنوبی به حدود ۶۰ درصد و در کنیا به ۴۵ درصد می رسد.

در بخش دیگری از این گزارش، اعلام شده که حدود ۵۵ درصد از غنایی ها و ۵۱ درصد از اوگاندایی ها تاکنون هیچ چیزی را بصورت آنلاین خریداری نکرده اند ( آنلاین شاپینگ ) . از جمله دلایلی که این کاربران برای امتناع خود از خرید آنلاین اعلام کرده اند میتوان به عدم اعتماد، روش های پرداخت پشتیبانی نشده، هزینه حمل و نقل و حتی تجربه ناموفق یکی از دوستانشان اشاره نمود.

براساس بررسی انجام شده توسط GeoPoll، بیشتر خریداران در کنیا، نیجریه و اوگاندا برای هزینه حمل و نقل و دریافت کالا پول پرداخت میکنند. در آفریقای جنوبی حدود ۵۰ درصد از مردم ترجیح میدهند از کارت های اعتباری خود استفاده کنند و ۲۶ درصد از آنها بصورت آنلاین از کارت اعتباری خود استفاده میکنند. سیستم پرداخت در محل (Cash on delivery) در افریقای جنوبی نیز یک گزینه رایج در بین خریداران است که ۲۰ درصد خریداران به این روش هزینه خریدهای خود را پرداخت میکنند.

مطالب پیشنهادی :

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید

1
سلام 👋🏻
چطور میتونم کمکتون کنم ؟