نمایش همه

برندواچ: آمازون،‌ ایبی و اتسی پادشاه فضاهای اجتماعی هستند

بدون تردید مصرف کنندگان اولین هدف شرکت های فروش آنلاین کالا و خرده فروشان در شبکه های اجتماعی هستند. در واقع آنها خود را وارد حدود ۹۳ درصد از مکالمات اجتماعی کرده اند، آماری غیر معمول که در مورد برندها می باشد.

شرکت تحقیقات اجتماعی Brandwatch که مقر آن در نیویورک می باشد گزارش جدیدی در مورد صنعت خرده فروشی منتشر کرده، گزارشی که براساس تحقیقات انجام شده برروی ۴۳ کمپانی معتبر در این بخش که دارای بیشتر سود بوده اند منتشر میشود. این کمپانی با تحقیق برروی 10,822,531 مکالمه آنلاین برروی شبکه های اجتماعی چون توییتر، فیسبوک، وبسایت های خبری و وبلاگ ها و تالارهای گفتگو از ژانویه تا می ۲۰۱۶ به نتایج منتشرشده دست پیدا کرده است.

آنها شرکت ها و خرده فروشان آنلاین را در ۵ بخش دید اجتماعی، دید کلی، احساسات خالص، رسیدن به رشد و تعامل اجتماعی مورد بررسی قرار دادند. این گزارش نشان میدهد که مخاطبان بخوبی درگیر کمپین ها و محتوایی شده اند که این شرکت ها از طریق کانال های اجتماعی توزیع کرده اند.

ده درصد از مکالمات مخاطبان شامل پاسخ ها و ریتوییت ها از محتوای خرده فروشان است. نکته مهم دیگر این است که در این بخش و در مقایسه با سایر صنایع، خرده فروشان نسبتا پاسخگوتر (در برابر مخاطبان خود) هستند.

بطور میانگین خرده فروشان و شرکت ها در این بخش علاقمند به ارسال ۶۳ توییت و آپدیت کردن استاتوس ۱.۴۵ بار در فیسبوک بصورت روزانه هستند. همچنین خرده فروشان روزانه به ۴۰ مطلبی که کاربران آنها را برروی توییتر  منشن (mentions@) میکنند پاسخ میدهند. در مقایسه، کانال های تلویزیونی این کار را کمتر از ۴ بار در روز و برندهای معتبر خودرو  ۲ بار در روز انجام میدهند.

نتایج بدست آمده نشان میدهد که برندهایی چون آمازون (Amazon)، اتسی (Etsy)، ایبی (eBay)،‌ والمارت (Walmart) و تارگت (Target) دارای بالاترین شاخص ها در بخش شبکه های اجتماعی هستند. در این گزارش RadioShack, RiteAid و Ahold پایین ترین امتیاز را کسب کردند. به نظر میرسد که فیسبوک دیگر آن جذابیت گذشته اش را برای این برندها ندارد، اگر چه برندهای مختلف همچنان هم از اهرم قدرتمند فیسبوک و ویژگی های بصری آن برای ترغیب مخاطبان استفاده میکنند.

در بخش نوع محتوا نیز، تصاویر نقش بزرگی دارند. حدود ۵۶ درصد از محتوای منتشر شده برروی فیسبوک که میزان لایک، کامنت و به اشتراک گذاری بیشتری دریافت کرده اند، تصاویر بوده اند. اما ویدئوها، محتوایی بوده اند که بیشترین آمار مربوط به share (اشتراک گذاری توسط کاربر) برروی فیسبوک را بدست آورده اند، این درحالیست که تنها ۱۳ درصد از محتوای منتشر شده توسط خرده فروشان، ویدئو بوده است.

در بخش جنسیت، به نظر میرسد که زنان مشارکت بیشتری برروی شبکه های اجتماعی دارند، اگر چه مردان در بخش هایی چون بازی های ویدئویی، سخت افزار و تجهیزات و وسایل ورزشی فعال تر بوده اند.

جیمز لاوجوی مدیر تحقیقات و محتوای Brandwatch میگوید:

برندهایی که در بخش تعامل های اجتماعی عقب افتاده اند، چیزهایی بیشتر از تنها “followers” و “likes” از دست میدهند. آنها بینش عمیق و دانش خوب مخاطبان خود را از دست میدهند که هر دو از الزامات بالابردن حمایت از کسب و کار بصورت همه جانبه است.


Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید