نمایش همه

همکاری لازادا با نت فلیکس و اوبر برای رقابت با آمازون در آسیا


همکاری لازادا با نت فلیکس و اوبر برای رقابت با آمازون در آسیا


Investopedia

لازادا (Lazada) که یک شرکت اینترنتی است و علی بابا صاحب آن می باشد، با همکاری شرکت معتبر اوبر (Uber) و همچنین شرکت استریم ویدیو نتفلیکس یک برنامه تشویقی آنلاین در سنگاپور راه اندازی کرده اند تا فعالیت خود در این کشور و این منطقه را توسعه دهند.

روز پنجشنبه لازادا اعلام کرد که این برنامه تشویقی “LiveUp” نام دارد و به کاربران ۲۰ دلار در سال برای سرویس نتفلیکس، تخفیف استفاده از اوبر و دریافت مجانی سفارشات از لازادا و تائو بائو (Taobao) که هردو زیر نظر علی بابا می باشند به عنوان پاداش داده می شود. سال گذشته علی بابا بخش زیادی از سهام لازادا را با قیمتی در حدود یک میلیارد دلار خرید.

لازادا برنامه هایی برای راه اندازی یک اپلیکیشن موبایل برای پشتیبانی از برنامههای جدیدش در نیمه دوم سال دارد. در گفتگویی با بلومبرگ ماکسیمیلیان بیتنر (Maximilian Bittner) مدیر اجرایی لازادا اعلام کرد که این اولین بار است که دو شرکت اوبر و نتفلیکس با یکدیگر یک برنامه ی تشویقی آنلاین را راه اندازی می کنند. با توجه به اینکه سنگاپور پتانسیل زیادی در بخش تجارت الکترونیک دارد، به همین دلیل تصمیم بر آن شد که ابتدا بر روی سنگاپور تمرکز شود.

با توجه به این سیستم وفاداری و تشویقی که لازادا راه اندازی کرده احتمالا علیبابا رشد بسیاری در بخش تجارت آنلاین در سنگاپور خواهد داشت. بخش جنوب شرق آسیا مدتی ست که جولانگاه شرکت های بزرگ تجارت آنلاین چون علی بابا و آمازون است. این برنامه لازادا به علی بابا کمک میکند تا رقابت بهتری را با آمازون در این منطقه جغرافیایی انجام دهد، از سوی دیگر نت فلیکس و اوبر هم به دنبال توسعه فعالیت های خود در این منطقه دنیا هستند.

روزانه شاهد انتشار خبرهایی در مورد همکاری شرکت های مختلف برای رسیدن به هدفی مشترک در یک منطقه خاص دنیا هستیم. باید دید همکاری لازادا با نت فلیکس و اوبر چه نتایجی در پی خواهد داشت و علی بابا از این اتحاد چه نفعی در منطقه میبرد.

مطالب پیشنهادی :
همکاری لازادا با نت فلیکس و اوبر برای رقابت با آمازون در آسیا
امتیاز 4.7 از 7 رای

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید