نمایش همه

سایت ایبی و فروش آیتم های غیر معمول، اینبار فروش صدها جمجمه

سایت ایبی و فروش آیتم های غیر معمول، اینبار فروش صدها جمجمه

دادگستری لوئیزیانا اعلام کرد که آنها موفق به ردیابی کسانی شده اند که به مدت ۷ ماه اسکلت های مختلف انسان (مخصوصا جمجمه) را برروی سایت ایبی بفروش می رساندند. در طول این مدت ۲۳۷ نفر تعداد ۴۵۴ تکه استخوان های مختلف انسان را برروی این سایت لیست کرده و مزایده آنها بین ۱ سنت تا ۵۵۰۰ دلار بوده است.

تا هفته گذشته، سیاست رسمی سایت ایبی این بوده که کسی حق فروش باقیمانده بدن انسان برروی سایت eBay را ندارد، اما در این بین ۲ استثنا هم وجود داشته است. موادی حاوی موی سر انسان و همچنین جمجمه و اسکلت برای استفاده در تحقیقات پزشکی. البته ایبی هم اکنون قانون خود را تغییر داده و تنها فروش موی انسان مشکلی ندارد.

بطور متوسط، شروع مزایده برروی این استخوان ها ۶۵۰ دلار بوده است. بیشتر فروشندگان نیز از امریکا و ایالت کالیفرنیا بوده اند. براساس مطالعه انجام شده، بیشتر نمونه ها مربوط به چین و هند هستند،‌ اگرچه صادرات بقایای انسانی در این دو کشور ممنوع می باشد. همانطور که اعلام شد هم اکنون مزایده این نوع آیتم ها در ایبی ممنوع شده است.

مطالب پیشنهادی:

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید

1
سلام 👋🏻
چطور میتونم کمکتون کنم ؟