سوال و جواب های متداول در خرید از آمازون، eBay و سایت های خارجی

سوالات عمومی

1چرا ایران دلیور؟
بدون شک خرید اینترنتی با توجه به شرایط متفاوتی که نسبت به یک خرید حضوری دارد همواره همراه با استرس و نگرانی از دست دادن پول برای خریدار می باشد. حال اگر این خرید بین المللی باشد این استرس و نگرانی میتواند دوچندان شود. افتخار میکنیم که با توجه به تجربیات چندین ساله تیم ایران دلیور در خرید کالا از سرتاسر جهان و جلب رضایت مخاطبان و مشتریان در کنار پشتیبانی منظم شرایطی را فراهم آورده ایم که هموطنان عزیز بتوانند بدور از هرگونه نگرانی اقدام به خرید کالاهای مورد نیاز خود کنند. تنوع سرویس ها و خدمات ارايه شده توسط گروه ایران دلیور دلیل خوب دیگری برای این انتخاب میباشد.
2چطور به ایران دلیور اعتماد کنیم؟
داشتن تجربه و سابقه فعالیت اینترنتی بیش از یک دهه خود نشان از صداقت و امانت داری اعضای ایران دلیور دارد. از لیست تجربیات ارزشمند مشتریان ما نیز به عنوان دلیلی بر این ادعا میتواند یاد کرد. همچنین برای جلب رضایت و اعتماد کامل دوستانی که به تازگی با ما آشنا میشوند، نماد اعتماد الکترونیکی، نماد ساماندهی و پروانه کسب از اتحادیه کسب و کارهای مجازی دریافت شده است. داشتن بیش از ۲۶ هزار مشتری در طی سالیان گذشته دلیل دیگری برای آرامش خاطر شما خواهد بود.
3چطور برای دریافت خدمات از ایران دلیور اقدام کنم؟
مرحله اول ارسال درخواست برآورد هزینه خرید کالا یا خدمات از طریق تالار گفتگوی ایران دلیور میباشد. درخواست شما از طریق تیم ایران دلیور بررسی و برآورد هزینه خواهد شد و شرایط و قوانین به اطلاع شما خواهد رسید. در صورتی که قیمت و شرایط مورد تایید شما باشد میتوانید نسبت به واریز وجه و ثبت سفارش اقدام کنید.
4نرخ ارز در خرید ها و پرداخت های اینترنتی چگونه است؟
با توجه به هزینه های شارژ، استفاده و یا انجام حواله های حساب مالی برای میسر شدن امکان ارائه خدمات، نرخ ارز حساب های اینترنتی با نرخ ارز در صرافی ها متفاوت و چیزی حدود ۵-۱۰٪ بالاتر از نرخ اسکناس کاغذی میباشد.
5از چه راه هایی میتوان استعلام قیمت گرفت؟
سریع ترین و معمول ترین راه برای استعلام قیمت محصولات و برآورد هزینه سفارشات تالار گفتگو میباشد. با ثبت نام در تالار گفتگو و ثبت درخواست در بخش های مربوطه همکاران پشتیبانی درخواست شما را بررسی و به شما پاسخ خواهند داد. همچنین میتوانید از ارسال ایمیل یا تلگرام اقدام به استعلام قیمت کنید و همکاران به ترتیب پیام های دریافتی اقدام به پاسخ دهی خواهند کرد. البته درخواست قیمت از طریق ایمیل و تلگرام بخاطر تعداد درخواست ها و محدودیت های برآورد هزینه ممکن است طولانی تر از تالار گفتگو باشد.

سوالات مربوط به خرید کالا

1ایران دلیور از چه کشورهایی خرید میکند؟
در حال حاضر امکان خرید و تحویل کالا در بیش از ۴۰ کشور دنیا وجود دارد. تلاش کرده ایم شرایطی فراهم آید که امکان خرید کالای مورد نیاز دوستان در هر نقطه از دنیا امکان پذیر باشد. شما میتوانید بدون نگرانی از امریکا و کانادا تا چین و سنگاپور، از مالزی و ژاپن تا انگلستان و آلمان، از ایتالیا و فرانسه تا هند و ترکیه یا از روسیه تا امارات اقدام به خرید کالا کنید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از صفحه وب سایت های پیشنهادی ما بازدید فرمایید.
2پروسه زمانی دریافت کالا چه مدت است؟
این زمان تا حدود زیادی بستگی به وب سایت فروشنده، کشور و شرکت های پستی دارد. گاها دیده شده فروشنده ای کالا را سریعتر یا دیرتر از زمان معمول ارسال میکند یا شرکت های پستی بنا به دلایل مختلف بسته ای را زودتر یا دیرتر تحویل میدهند. اما اگر بخواهیم یک بازه زمانی را برای سفارشات امریکا و اروپا اعلام کنیم، حدود ۲۰ روز، برای سفارشاتی که از امارات و ترکیه باشد حدود ۲ هفته و سفارشات از کشور های شرقی حدود ۴۰ روز است.
3آیا فروشنده ها و خرید ها تضمین شده میباشد؟
اعتبار و امنیت هر خرید قبل از برآورد هزینه توسط همکاران با تجربه ایران دلیور بررسی میشود، در صورتی که نکته قابل ذکری وجود داشته باشد همزمان با برآورد هزینه به اطلاع شما خواهد رسید. در صورتی که بسته ای تحویل نشود یا فروشنده به هر دلیل دارای مشکل باشد، شما نیازی به نگرانی ندارید چرا که تیم ایران دلیور خرید شما را تضمین میکند. سفارشات ارسالی بیمه میشوند و در صورتی که مشکل از سوی فروشنده باشد اقدام به پیگیری، شکایت و برگشت هزینه خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه میتوانید با تیم پشتیبانی ایران دلیور تماس بگیرید.
4قیمت های اعلام شده ثابت هستند یا تغییر خواهد کرد؟
برآورد هزینه توسط همکاران ایران دلیور با دقت بسیار بالایی صورت میگیرد تا تصمیم گیری برای شما راحت باشد اما ۲ احتمال باعث میشود که قیمت برآورد شده متغییر باشد و اختلاف هزینه به حساب شما واریز یا از شما دریافت گردد. دلیل اول اختلاف در وزن کالای ارسالی نسبت به برآورد اولیه و دلیل دوم پرداخت مالیات در مسیر رسیدن سفارش به دست شماست. البته احتمال تعلق مالیات به سفارشات زیر ۵۰۰ دلار در کشور امارات بسیار پایین است و اگر این هزینه پرداخت شد مدارک آن برای شما ارسال خواهد شد.
5سفارشات به چه صورت به دست من خواهد رسید؟
سفارشاتی که از امریکا یا اروپا خرید میشوند، ابتدا به کشور امارات ارسال و سپس از کشور امارات به آدرس شما در ایران ارسال خواهد شد.
6ایران دلیور چه کالاهایی خرید میکند؟
برای خرید تمامی کالاهایی که ورود آنها به ایران آزاد بوده و منع قانونی نداشته باشد میتوانید اقدام کنید. مسئولیت خرید کالایی که ورود آن به ایران ممنوع است، چنانچه ممنوعیت آن برای اعضای ایران دلیور مشخص نباشد به عهده خریدار میباشد.

سوالات مربوط به شارژ حساب های مالی و پرداخت های اینترنتی

1شارژ چه حساب های مالی انجام میشود؟
شارژ کلیه حساب های مالی توسط تیم ایران دلیور صورت میپذیرد. نرخ ارز و کارمزد انجام شارژها متغییر میباشد. برای اطلاعات بیشتر با همکاران ایران دلیور تماس بگیرید.
2حواله های وسترن يونيون انجام میشود؟
بله، از طریق گروه ایران دلیور میتوانید برای ارسال حواله های وسترن يونيون اقدام کنید.
3آیا ایران دلیور هزینه های ثبت نام دانشجویی و پرداخت انتشار مقالات بین المللی را انجام میدهد؟
بله برای انجام ثبت نام های دانشجویی و پرداخت هزینه نشر مقالات بین المللی میتوانید از طریق گروه ایران دلیور اقدام کنید.
4خرید لایسنس های اصلی و گیفت کارت های اینترنتی چگونه است؟
برای خرید لایسنس نرم افزارها و حق عضویت سرویس های بین المللی و همچنین خرید انواع گیفت کارت ها میتوانید از طریق ایران دلیور اقدام کنید.

سوالات مربوط به شرکت در مزایده ها

1برای شرکت در مزایده چه سایتی پیشنهاد میشود؟
وب سایت ایبی به عنوان یکی از بزرگ ترین سایت های برگزارکننده مزایده انواع کالا شناخته میشود و از طرف همکاران ایران دلیور نیز به هموطنان پیشنهاد میگردد.
2نحوه شرکت در مزایده های ایبی چگونه است؟
لینک محصول مورد نظر به همراه بالاترین مبلغ پیشنهادی خود را از طریق تالار گفتگو برای همکارن ما ارسال بفرمایید. همکاران براساس حداکثر مبلغ پیشنهادی شما برآورد هزینه میکنند و شما باید این هزینه را واریز و اطلاع بدهید تا توسط همکاران ما به نمایندگی از شما در مزایده شرکت داده شده و در صورتی که برنده شدید مراحل خرید و ارسال انجام گردد.
3شرایط و قوانین شرکت در مزایده چگونه است؟
1) حتما باید حداقل ۲۴ ساعت از تاریخ مزایده باقی مانده باشد. 2) در زمان ارسال لینک حداکثر مبلغی را که میخواهید پیشنهاد بدهید اعلام کنید. بعد از شرکت در مزایده قیمت پیشنهادی شما افزایش داده نخواهد شد. 3) در صورتی که شما با مبلغی کمتر از حداکثر مبلغ پیشنهادی برنده شدید، اختلاف هزینه به حساب شما برگشت داده خواهد شد. مثلا شما لینکی ارسال میکنید و حداکثر مبلغ رو ۲۰۰ دلار اعلام میکنید و مزایده با ۱۸۰ دلار تمام میشود و شما برنده میشوید این اختلاف ۲۰ دلاری به شما برگشت داده میشود. 4) برای اینکه شانس برنده شدن خود را بالا ببرید توجهی به مبلغ شروع مزایده نداشته باشید و بالاترین مبلغی که آن کالا برای شما ارزش خرید دارد را پیشنهاد بدهید، چرا که معمولا در ساعات پایانی همه شروع به دادن پیشنهاد میکنند. دقت داشته باشید که دادن پیشنهاد بالا به این معنی نیست که حتما با عدد حداکثری شما در مزایده شرکت میشود بلکه پیشنهاد از حداقل شروع شده و تنها در صورتی تا حداکثر پیشنهاد شما بالا میرود که شخص دیگری بیشتر از شما پیشنهادی برای خرید ارسال کند.
4آیا شرکت در مزایده ها هزینه دارد؟
در صورتی که برنده مزایده شوید خیر اما اگر مزایده تمام شد و شما برنده نشدید مبلغ ۳۰ هزار تومان به عنوان کارمزد دریافت میشود.

سوالات مربوط به فروش جهانی کالا

1چه کالاهایی را میتوان فروش جهانی کرد؟
محدودیت خاصی از طرف تیم ایران دلیور برای نوع محصولاتی که میشود برای فروش جهانی قرار داد وجود ندارد. تقریبا امکان فروش همه نوع کالا وجود دارد.
2آیا میتوان محصولات را به صورت مزایده ای فروخت؟
بله. در صورت تمایل میتوانید محصولات خود را به صورت مزایده ای یا دریافت پیشنهاد قیمتی از خریدار بر روی سایت ها قرار دهید. دقت داشته باشید در صورت اتمام مزایده و برنده شدن محصول با قیمت کمتر از مبلغ انتظار شما امکان کنسلی وجود ندارد اما با راه کارهای تیم ایران دلیور میشود مزایده را به نحوی انجام داد که به نوعی در بدترین حالت نیز با رضایت شما باشد.
3برای فروش جهانی محصولاتم از کجا شروع کنم؟
اولین مرحله ارسال اطلاعاتی کامل از تعداد، وزن، ابعاد و قیمت مورد نظر شما برای محصولاتتان به گروه ایران دلیور میباشد. اطلاعات شما توسط تیم فروش ایران دلیور بررسی و بهترین روش های شروع و انجام کار به شما داده خواهد شد. برای ارسال اطلاعات از صفحه تماس با ما اقدام کنید.

سوالات مربوط به خرید از فروشگاه ایران دلیور

1سفارشات در چه مدت زمان به دست من خواهد رسید ؟
زمان ارسال سفارشات برای خریدار بستگی به تعداد و نوع محصول و اینکه خرید از کدام کشور انجام میشود متغییر میباشد. این زمان از ۱ هفته تا ۶ هفته میتواند متغییر باشد. بطور میانگین سفارشات طی ۳ هفته به دست خریدار میرسد.
2آیا قیمت سفارشات ثابت میباشد یا متغییر است؟
با توجه به تغییرات قیمت ارز، وزن کالا و احتمالا گمرک ممکن است قیمت تمام شده سفارشات از قیمت لیست شده بر روی سایت بالاتر و یا پایین تر باشد. تلاش خواهد شد تا پیش از نهایی شدن سفارش در دقیق ترین حالت ممکن سفارشات برآورد هزینه شود تا از هر گونه اختلاف هزینه احتمالی جلوگیری شود.
3آیا امکان کنسلی یا برگشت کالا وجود دارد ؟
با توجه به اینکه سفارشات اختصاصا برای شما خریداری و ارسال میشود متاسفانه امکان کنسلی و برگشت کالا بعد از خرید وجود ندارد.
4آیا سفارشات شامل گمرکی میشومد ؟
با توجه به اینکه سفارشات بصورت مستقیم از یکی از کشورهای ترکیه، امارات و یا چین به آدرس شما در ایران ارسال میشود، این احتمال وجود دارد که مامور پست در زمان تحویل کالا هزینه ای را از شما به عنوان مالیات یا گمرک سفارش دریافت کند. معمولا تلاش میشود سفارشات به نحوی ارسال شود که این هزینه حداقلی بوده و یا کمک زیادی به کم کردن هزینه گمرک کند.
5آیا میتوان سفارشات متفاوت از محصولات فروشگاه سفارش داد؟
بله. در صورتی که محصول مورد نیاز شما بر روی فروشگاه وجود ندارد یا مدل و آپشن مد نظر شما قابل انتخاب نباشد میتوانید از طریق گزینه استعلام قیمت روز و ثبت درخواست برآورد قیمت نام و مدل دقیق کالای مد نظر خود را اعلام کنید. همکاران درخواست شما را بررسی و برآورد هزینه خواهند کرد.