نمایش همه

ایبی به دنبال رونق Mobile Wednesday ؛ روزی پر از پیشنهاد خرید و تخفیف

خرید از ebay

 ایبی روز فروش موبایل ونزدی را برای رقابت با سایر شرکت ها ابداع کرد

bloomberg . حدود یک دهه پیش بود که بازاریابان هوشمند ایده سایبر ماندی (Thanksgiving Cyber Monday) یا همان دوشنبه بعد از بلک فرایدی را عملی کردند، روزی که فروشندگان با تخفیف های بیشمار خود خریداران را برای خرید بیشتر وسوسه میکنند و تبدیل یه یکی از بزرگترین رویدادهای فروش سال شده است. البته خریداران نیز با تهیه محصولات مورد علاقه خود با قیمت مناسب، بسیار راضی و خوشحال خواهند بود.

حال شرکت ایبی ( EBay Inc ) با خلق یک ایده و برای رقابت بیشتر با شرکت هایی چون آمازون ( Amazon.com Inc )، یک روز جدید ابداع کرده و آن را Mobile Wednesday نامیده است. ایبی قصد دارد تا در این روز (چهارشنبه) موج شدیدی از تخفیف را به سمت خریداران خود سرازیر کند و کاربران در هر شرایطی که هستند با استفاده از دستگاههای موبایل خود محصولات مورد نیازشان را از طریق ایبی خریدارای کنند.

شرط بندی ایبی برروی موضوع خرید از طریق موبایل قابل درک است. پس از یک شروع نسبتا کند، امریکایی ها بطور فزاینده ای با استفاده از تلفن های همراه خود تقریبا هر چیزی را خریداری میکنند از لوازم مختلف منزل گرفته تا غذا. شاید دلیل اصلی این موضوع این باشد که خرده فروشان وبسایت های خود را برای استفاده برروی دستگاههای موبایل بهینه سازی کرده اند.

بطور کلی خرید یا شاپینگ از روی موبایل (شامل تبلت هم می باشد) رشدی بسیار سریع تر از خرید از روی دستگاههای کامیپوتر رومیزی و حتی خرید مستقیم از فروشگاه داشته است. براساس گزارش شرکت تحقیقاتی eMarketer ، امسال و از طریق دستگاه های موبایل چیزی در حدود ۱۲۳ میلیارد دلار خرید صورت گرفته است که ۳۹ درصد بیشتر از سال قبل می باشد. همچنین انتظار می رود که حدود ۴۹ میلیون امریکایی برای مراسم شکرگزاری و سفر به مناطق مختلف وارد جاده ها شوند که این آمار (طبق گزارش AAA) بیشترین حضور امریکایی ها از سال ۲۰۰۷ است. به همین دلیل چهارشنبه معمولا میتواند شلوغ ترین روز در یک دوره تعطیلات ۵ روزه باشد (از چهارشنبه تا یکشنبه بعد که تعطیل است) و دقیقا به همین دلیل است که ایبی میخواهد از این روز بهتر استفاده کند.

از سوی دیگر شرکت های رقیب چون آمازون و علی بابا هر دو فرصت های فروش بزرگی برای کاربران خود تدارک دیده اند. آنها به ترتیب Prime Day و Singles Day را ارائه میدهند و به همین دلیل ebay کار سختی دارد تا یک روز جدید دیگر را در فصل خرید ایالات متحده راه اندازی کند،‌ آن هم وقتی این موضوع را در نظر داشته باشیم که بلک فرایدی (جمعه سیاه) درخشش خود طی چند سال گذشته را از دست داده است. حتی سایبر ماندی هم وضعیتی مشابه دارد چرا که شرکت های آمازون (Amazon)، وال مارت (Wal-Mart) و بست بای (Best Buy) همگی در ماه نوامبر و بسیار سریعتر تخفیفات خود را شروع کرده و در اختیار مشتریان قرار داده اند.

به هر حال بزرگترین خرده فروشان در زمان رویداد شکرگزاری درحال فعالیت هستند و شاید بسیاری از مسافرین در این زمان از رویداد Mobile Wednesday ایبی استقبال کرده و محصولات مورد علاقه خود را از این طریق تهیه نمایند.

آمازون با خلق Prime Day این روز را تبدیل به یک روز فروش بزرگ کرد و شاید حال نوبت به شرکت ایبی باشد تا با صرف هزینه های بسیار زیاد روز جدیدی را که خلق کرده رونق دهد. باید منتظر ماند و نتیجه را دید.

مطالب مرتبط :

حسین قهاری
حسین قهاری
گروه ایران دلیور با داشتن بیش از 15 سال سابقه فعالیت مداوم و 30 نماینده در سرتاسر دنیا قدیمی ترین و بزرگ ترین ارائه دهنده خدمات خرید و فروش آنلاین کالا از سرتاسر دنیا در ایران میباشد.

پاسخی بگذارید

×