نمایش همه

هشدار برای خرید محصولات تقلبی برروی سایت ایبی توسط گروه حامی مصرف کنندگان

خرید مطمئن از سایت ایبی

هشدار برای خرید محصولات تقلبی برروی ایبی


Consumer Affairs . Consumer group warns of counterfeit items on eBay


بطور کلی هشدار به خریداران یک مشاوره خوب برای آنهاست، بخصوص در هنگام خرید محصولات بصورت آنلاین و آن هم در مورد کالا یا محصولی که شما اطلاعات زیادی در موردش ندارد.

The Counterfeit Report که یک شرکت حامی مصرف کنندگان است و تمرکزش برروی محصولات عیب دار در فضای مجازی است، هشدار داده که بعضی از کارت های حافظه microSDHC که در برای استفاده در دستگاههای الکترونیکی از طریق سایت ebay خریداری می شوند، تقلبی می باشند و میتوانند تهدیدی برای مصرف کننده تلقی شوند.

این گروه اعلام کرده که آنها ۱۷۵ کارت microSDHC تقلبی را از فروشندگان مختلف برروی سایت ایبی خریداری کرده اند. همه این کارت ها مورد آزمایش و تست قرار گرفته و تنها دارای کسری از حافظه اعلام شده برروی خود بوده اند.

ایبی ( eBay ) به نوبه خود قوانین بسیار روشنی را در برابر فروش محصولات تقلبی توسط فروشندگان وضع کرده است. مثلا در صورتیکه یک آیتم دارای لوگو شرکتی باشد، فروشنده می بایست حتما مجوز فروش آن محصول را از شرکت سازنده داشته باشد.

خط مشی و سیاست ها در برابر تقلب

شرکت ایبی در شرح قوانین حفاظتی خود میگوید

ما اجازه فروش محصولات کپی، ‌اقلام تقلبی و کپی های غیرمجاز را به فروشندگان نمیدهیم. کپی های غیرمجاز ممکن است شامل مواردی از سرقت حقوق باشد. این آیتم ها ممکن است نقض کننده قانون کپی رایت و یا علائم تجاری باشد.

اما همه این قوانین روشن باعث نشده تا این نوع محصولات و فروشندگان متقلب راه خود را به ایبی پیدا نکنند. آنها با دقت به دنبال نیاز مشتریان هستند و متناسب با نیاز آنها محصولاتی تقلبی را عرضه میکنند. متاسفانه در مورد کارت های حافظه، تشخیص تقلبی بودن یک محصول سخت است آنهم برای یک مشتری معمولی.

شاید بهترین راه حل ممکن در حال حاضر این باشد که خریداران بعد از اطلاع از تقلبی بودن محصول خود، این موضوع را به اطلاع ایبی برسانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید کالا از سایت ایبی (eBay) به تالار گفتگوی ایران دلیور مراجعه نمایید.

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید