نمایش همه

رونمایی آمازون از تاسیسات انرژی خورشیدی جدید خود در یکی از مراکز آماده سازی کالا


رونمایی آمازون از تاسیسات انرژی خورشیدی جدید خود در یکی از مراکز آماده سازی کالا


Amazon

شرکت آمازون دیروز ( ۲ مارس ) اعلام کرد که با میزبانی از تاسیسات خورشیدی (برای استفاده از انرژی خورشیدی) برروی پشت بام یکی از انبارهای و مراکز آماده سازی کالاهای خود، قدمی در رسیدن به هدف استفاده از ۵۰ سیستم خورشیدی تا سال ۲۰۲۰ برداشته است.

تا پایان سال جاری میلادی و با نصب و راه اندازی این تاسیسات برروی مراکز آمازون در شمال امریکا، انرژی در حدود ۴۱ مگاوات تولید و در اختیار این مراکز قرار خواهد گرفت.

البته این تنها یک نمونه کوچک از ایده های آمازون برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر می باشد. پروژه های مربوط به انرژی های تجدید پذیر آمازون شامل بزرگترین مزرعه بادی این شرکت واقع در تگزاس نیز می شود. علاوه براین، شبکه ای از مزارع بادی و خورشیدی در ایندیانا، کارولینای شمالی، اوهایو و ویرجینیا در حال عرضه انرژی پاک به شبکه برقی هستند که قدرت دیتاسنترهای (مرکز داده) AWS را تامین میکند.

تا به امروز، کمپانی آمازون ساخت و ساز پروژه هایی را آغاز کرده (یا راه اندازی شده) که قابلیت تولید انرژی تجدید پذیر در حدود ۳.۶ میلیون MWh را دارد. از سوی دیگر این شرکت بزرگ امریکایی یک خریدار بسیار خوب شرکت های فعال در بخش انرژی های تجدید پذیر نیز می باشد.

علاقه شرکت های بزرگ و پیشرو در حوزه تکنولوژی برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر روز به روز افزایش پیدا میکند، و این موضوع میتواند موضوعی خوشحال کننده برای فعالان محیط زیست و البته مردم باشد.

مطالب مرتبط:

رونمایی آمازون از تاسیسات انرژی خورشیدی جدید خود در یکی از مراکز آماده سازی کالا
امتیاز 5 از 1 رای

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید