نمایش همه

امکان سفارش میلیون ها کالا از آمازون با دستیار مجازی این شرکت فراهم شد

امکان سفارش کالا از آمازون با دستیار مجازی این شرکت فراهم شد

کمپانی آمازون روز جمعه اعلام کرد که Alexa،‌ دستیار صوتی دیجیتال این شرکت که برروی محصولاتی چون اسپیکر هوشمند Echo و Fire TV تولید این شرکت قرار دارد، هم اکنون میتواند میلیون ها آیتم مختلف از کرم ضدآفتاب گرفته تا باتری را با یک درخواست ساده از آمازون سفارش دهد.

فقط کافیست به آلکسا بگویید “Alexa, order Old Spice deodorant” یا “Alexa, order Charmin toilet paper” و به سادگی سفارش شما برروی آمازون ثبت میشود.

البته آلکسا میتوانست آیتم هایی را که فروشنده قبلا برروی آمازون ثبت کرده بود را دوباره سفارش دهد یا پیشنهادهای این شرکت برروی پرینتر و لپتاپ ها که با سرویسی به نام Amazon’s Choice در اختیار مشتری بود را ثبت کند، اما هم اکنون همه آیتم ها برای افرادی که از سرویس عضویت Prime این شرکت بهره میبرند در دسترس می باشد. آیتم های جدید نیز هر روز به این لیست اضافه میشود.

آیتم هایی که شامل این سرویس نمیشوند و فاقد شرایط آن هستند عبارتند از پوشاک، کفش، جواهرات، ساعت، محصولات زیر مجموعه Amazon Fresh، Amazon Prime Pantry و آیتم های add-on.

آمازون در تلاش است تا سرویس ها و فرمان های جدیدی را به این دستیار صوتی خود اضافه کند. هم اکنون آلکسا امکان سفارش خودرو از Uber و حتی گزارش مربوط به حساب بانکی کاربر را دارد. به نظر میرسد که آمازون با اضافه کردن این سرویس ها برروی دستیار صوتی خود و قدرتمند کردن آن آماده رقابت با رقبایی میشود که در آینده وارد بازار خواهند شد. به عنوان مثال گوگل مدتی قبل اعلام کرد که برنامه هایی برای عرضه Google Home که یک اسپیکر هوشمند است را دارد، ضمن اینکه شایعاتی نیز در مورد عرضه محصولی مشابه از سوی اپل بگوش میرسد.

مطالب پیشنهادی:

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید

×