نمایش همه

وضعیت بد بعضی از کارکنان شرکت ثروتمند آمازون

amazon-workers

چگونه شرکتی غنی چون آمازون اجازه میدهد تا بعضی از کارگرانش وضعیت بدی داشته باشند؟


Gizmodo . How Super Rich Tech Companies Make Employees Live in Squalor


آمازون شرکتی بسیار غنی است که چیزی در حدود ۳۶۱ میلیارد دلار ارزش دارد و ارزش هر سهم آن بیش از ۷۵۰ دلار می باشد. اما در بعضی شرکت ها این ثروت های غنی باعث نمی شود که کارگران آنها در فلاکت و بدبختی زندگی نکنند و زندگی خوبی داشته باشند.

با نگاهی به کارگران انبارهای شرکت آمازون، بخصوص کارکنان فصلی غیر دائم که ساعت های طولانی را در فصل تعطیلات به کار در انبارها می پردازند میتوان به نکاتی قابل توجه دست پیدا کرد. در اسکاتلند، بعضی از کارکنان آمازون مجبورند به خاطر صرفه جویی در هزینه زندگی و رفت و آمد، شب را در چادرهایی در جنگل نزدیک به محل کار خود به صبح برسانند. این گزارش غم انگیز که اطلاعات آن از طریق منابع داخلی بدست آمده، شاید نشان دهنده وجهه دیگری از شرکت معروف آمازون باشد.

چرا این کارگران در جنگل زندگی میکنند؟ ظاهرا دلیل اصلی آن عدم پرداخت پول کافی از سوی شرکت آمازون برای زندگی راحتتر آنهاست. تعداد کمی از آنها حتی هفته ای ۶۰ ساعت کار میکنند، به همین دلیل ترجیح میدهند که شب را در یک چادر به صبح برسانند تا بخواهند به منزل خود بروند و هم هزینه حمل و نقل خود را افزایش دهند و هم زمان را از دست بدهند.

شرکت آمازون در بیانیه ای که در یک روزنامه به چاپ رسید اعلام کرد که آنها یک محیط کاری مثبت و ایمن را آماده کرده اند و سلامتی و ایمنی کارکنان دائم و موقت، اولویت شماره ۱ آنهاست. اما موضوع منتشر شده چیزی خلاف آن را نشان میدهد.

متاسفانه این اولین بار نیست که خبرهایی در مورد وضعیت بد کارکنان و کارگران شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی منتشر می شود، خبرهایی که با جستجویی ساده در اینترنت میتوان به آنها دسترسی داشت. امید می رود که کمپانی بزرگ و ثروتمند آمازون که شرکتی بسیار فعال در بخش تکنولوژی و تجارت الکترونیک است، وضعیت بهتری برای بعضی از کارکنان خود در نقاط مختلف فراهم آورد.

مطالب پیشنهادی :

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

پاسخی بگذارید

×