نمایش همه

درآمد آمازون از سرویس پرایم به رقم ۶.۴ میلیارد دلار رسید


درآمد آمازون از سرویس اشتراک پرایم به رقم ۶.۴ میلیارد دلار رسید


telegraph

درآمد آمازون از خدمات اشتراک پرایم (Prime) بطور پیوسته در سه سال گذشته افزایش داشته است. براساس گزارش جدید منتشر شده، آماری از برنامه های عضویت و اشتراک سرویس های این غول دنیای تجارت الکترونیک بدست آمده که میتواند برای علاقمندان شنیدنی باشد.

آمازون پرایم (Amazon Prime) که به کاربران اجازه دریافت سریع تر کالاهای خریداری شده را داده و سرویس استریم موزیک و تلویزیون را در اختیار آنها قرار میدهد، حدود ۶.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ برای این شرکت درآمد داشته است. برای مقایسه، این شرکت ۹۱.۴ میلیارد دلار از خرده فروشی محصولات و ۱۲.۲ میلیارد دلار از سرویس های وب آمازون درآمد داشته است.

درحالیکه درآمد حاصل از خدمات افزایش داشته،‌ رشد فروش در سال ۲۰۱۶ به ۴۳.۱ درصد (سالیانه) از ۶۱.۷ درصد در سال ۲۰۱۵ کاهش داشته است.

براساس اعلام Brian Nowak تحلیلگر مورگان استنلی، تخمین زده میشود که سرویس Prime آمازون چیزی در حدود ۶۵ میلیون عضو داشته باشد. این آمار در سال ۲۰۱۵، رقمی در حدود ۴۵ میلیون بوده است.

اعضای Amazon Prime در واقع مشتریان با ارزش شرکت آمازون به حساب می آیند و تمایل دارند تا خریدهای خود را از همین شرکت انجام دهند. براساس بررسی های انجام شده توسط مورگان استنلی مشخص شده که حدود ۴۰ درصد از مشترکان این سرویس سالیانه مبلغی در حدود ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر از این شرکت خرید میکنند. برای مقایسه، تنها ۸ درصد از کسانی که این اشتراک را ندارند، سالیانه این مبلغ را برای خرید محصولات مختلف از آمازون هزینه میکنند.

مطالب پیشنهادی :

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید