نمایش همه

با طرح آمازون برای هدفون ها، وقتی شخص نام شما را صدا میزند متوجه میشوید

آمازون طرحی برای هدفون ها دارد که براساس آن صدای محیط توسط هدفن قابل تشخیص است

هدفون های مجهز به سیستم حذف نویز (Noise-canceling)، ابزارهایی بسیار مناسب برای گوش کردن به موسیقی در شرایط مختلف به حساب می آیند، اما هنگامی که شخصی با استفاده از یک هدفون سطح بالا به موسیقی گوش میکند به سختی میتوان توجهش را با صدا زدن او جلب کرد.

برای حل این مشکل، شرکت معروف آمازون برنامه هایی برای هدفون ها دارد تا با گوش دادن به الگوهای صوتی خاص، رفتار متفاوتی از خود نشان دهند، مثلا وقتی شخصی صدای کسی که دارد به موسیقی گوش میدهد را صدا کند، هدفون یک فرمان خاص را اجرا نماید.

هدفون های مجهز به سیستم حذف نویز، دارای میکروفون هایی هستند که به صدای محیط اطراف گوش میدهند، صداهایی مانند صدای پچ پچ افراد، صدای اتومبیل درحال حرکت و کارهای ساختمانی. آنها بعد از شنیدن، این نوع صداها را نادیده میگیرند.

براساس همین سیستم، آمازون یک طرح پیشنهادی دارد که آن را در اداره ثبت اختراعات به نام خود به ثبت رسانده است. طبق این طرح، صداهای اطراف توسط هدفون آنالیز شده و در صورت شنیدن یک کلمه کلیدی یا مشخص شده، فرمانی خاص را اجرا می کند.

مثلا با شنیدن اصطلاح “Hey, Judy”، هدفون موقتا سیستم حذف نویز را متوقف کرده تا کاربر صدای محیط اطراف را بشنود. در طرح آمازون فقط صدای کاربر نیست که باعث توقف سیستم حذف نویز میشود بلکه بعضی سیگنال های الکترونیکی مثل صدای زنگ درب نیز تشخیص داده میشود.

آمازون در حال حاضر از فن آوری های گوش دادن ابزارهای الکترونیکی به صدای کاربر در دستگاههایی چون آمازون اکو بهره میبرد و دستیار صوتی دیجیتالی چون آلکسا فرامین مختلف کاربر را اجرا میکند و به آن پاسخ میدهد. بدون تردید این سیستم در صورتی که برروی هدفون ها قرار گیرد میتواند به قابلیتی بسیار جذاب و کاربردی تبدیل شود.

مطالب پیشنهادی:


Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید