نمایش همه

آمازون ، مکانی مطمئن برای تحقیق و کسب اطلاعات در مورد کالاهای مختلف

amazon


سهم بیشتر آمازون نسبت به گوگل در بخش تحقیق در مورد کالاها


MediaPost

داده های بدست آمده نشان میدهد که آمازون سهم بیشتری در بخش جستجوهای انجام شده در مورد تحقیق کاربران درباره خرید کالاهای مختلف و کسب اطلاعات در مورد آنها، نسبت به موتورهای جستجو دارد. در واقع کاربران ترجیح میدهند تا در آمازون اطلاعاتی در مورد کالا یا سرویس مورد نظرشان بدست آورند تا جستجو در سایت های جستجو.

تحلیلگران Raymond James با بررسی داده های بدست آمده از گوگل به آمار جالبی در مورد سایت های تجارت الکترونیک مختلف دست پیدا کرده اند. در این بررسی ترافیک ایجاد شده توسط اپ های موبایل درنظر گرفته نشده است.

براساس اطلاعات بدست آمده توسط این شرکت تحقیقاتی، جستجو برای کالای مورد نظر کاربران در آمازون ۵۲ درصد بوده در حالیکه در موتورهای جستجو این میزان ۲۶ درصد می باشد. این آمار مربوط به دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی است. این آمار بطور چشمگیری نسبت به دسامبر ۲۰۱۴ افزایش یافته، بطوریکه سهم آمازون در آن دوره ۲۸ درصد و سهم موتورهای جستجو ۵۵ درصد بوده است. توجه داشته باشید، همانطور که اعلام شد، این آمار مربوط به جستجوهای انجام شده توسط کاربران در مورد کالا و تحقیق در مورد آنها در سایت های مختلف است.

داده های Google Trends نشان میدهد که جستجوی جهانی حدود ۱۰ درصد در طول سه ماهه چهارم و ۱۹ درصد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ نسبت به دوره های مشابه سال قبل افزایش داشته است.

جستجو برروی آمازون در سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ نسبت به دوره مشابه در سال قبل در ایالات متحده حدود ۸ درصد، در بریتانیا حدود ۱ درصد و آلمان ۶ درصد افزایش داشته است. این درحالیست که این آمار در ژاپن با کاهش ۷ درصدی روبرو بوده است. در مورد ایبی نیز بیشتر با کاهش آمار جستجو برروی این وبسایت روبرو هستیم.

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید

×