نمایش همه

مورگان استنلی : آمازون بیش از ۱۱ میلیون دستگاه اکو فروخته است


مورگان استنلی : آمازون بیش از ۱۱ میلیون دستگاه اکو فروخته است


Seattle Times

بیش از ۱۱ میلیون از محصولات اکو آمازون (Echo) فروخته شده است، آنهم قبل از فصل تعطیلات که آمار فروش دستگاههای مختلف افزایش می یابد. موسسه سرمایه گذاری مورگان استنلی در یک گزارش اعلام کرده که قلمرو این شرکت بزرگ تجارت الکترونیک در حال افزایش می باشد.

دستگاههای سری اکو بعنوان بستری برای فعالیت آلکسا عمل میکنند، یک نرم افزار شخصی که با صدا فعال میشود و توسط کمپانی آمازون توسعه یافته است. کاربران با استفاده از این دستیار دیجیتال و هوشمند صوتی میتوانند به کنترل لوازم هوشمند خود در منزل همانند لامپ ها پرداخته، موسیقی مورد علاقه خود را پخش کرده و کالای مورد نیازشان را از آمازون خریداری نمایند. این دستیار صوتی رقبای قدرتمند دیگری هم از شرکت هایی چون اپل، گوگل و مایکروسافت دارد و به گفته کارشناسان در آینده نقش های بسیار پررنگ تر و کاربردی تری خواهند داشت.

براساس یادداشتی که تحلیلگران Morgan Stanley روز چهارشنبه منتشر کردند،‌ طبق بررسی صورت گرفته، ۱۱ میلیون از محصولات اکو آمازون از اواسط سال ۲۰۱۵ میلادی تا ۱ دسامبر ۲۰۱۶ به فروش رفته است. بیشترین آمار فروش همانطور که انتظار میرود مربوط به ایالات متحده است. طبق تخمین تحلیلگران در همین دوره حدود ۴۰۰.۰۰۰ دستگاه در آلمان و ۳۰۰.۰۰۰ دستگاه نیز در انگلستان بفروش رفته است.

محصولات اکو (Echo) آمازون در سه مدل اسپیکر استوانه ای با قیمت حدود ۱۸۰ دلار، اسپیکر هوشمند بلوتوثی با قیمتی در حدود ۱۳۰ دلار که Tap نامیده میشوند و اسپیکر Dot که حدود ۵۰ دلار می باشد در اختیار علاقمندان قرار دارد. Morgan Stanley تخمین میزند که حدود ۶۰ درصد محصولات اکو فروش رفته در فصل تعطیلات از نوع Dot می باشد.

 

مطالب پیشنهادی:

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید