نمایش همه

Amazon Go فروشگاه مدرن، جدید و بدون صندوقدار آمازون

Amazon Go

Amazon Go فروشگاه مدرن آمازون به زودی آغاز به کار میکند

WSJ . آمازون به تازگی فروشگاه خرده فروشی جدیدی راه اندازی کرده که به ادعای آنها نه نیازی به ایستادن در صف برای پرداخت است و نه صفی برای خروج از آن فروشگاه. خریدار به راحتی و بدون پرداخت هزینه با روش های رایج میتواند کالای مورد نیاز خود را برداشته و از درب خروجی فروشگاه خارج شود. این فروشگاه ها احتمالا بخشی از فعالیت آمازون در مورد نگاه ویژه آنها به خرده فروشی های فیزیکی است که قبلا در مورد آنها در ایران دلیور صحبت کرده بودیم. این فروشگاههای جدید آمازون که بیشتر شبیه به یک خوابارفروشی یا بقالی مدرن هستند Amazon Go نامیده میشوند.

همانطور که از نام این فروشگاه مشخص است، خریدار کافیست که کالای خود را برداشته و درب خروجی خارج شود. اما هزینه کالای فروخته شده چگونه پرداخت میشود؟ این موضوع چیزی است که آمازون از آن با نام تکنولوژی “Just Walk Out” نام میبرد.

تکنولوژی “Just Walk Out” ترکیبی از “computer vision,” “deep learning algorithms,” و “Sensor Fusion” است که سیستم Sensor Fusion چیزی مشابه با همان سیستمی است که در خودروهای بدون سرنشین که به تازگی در حال ساخته شدن هستند و میتوانند بدون نیاز به یک انسان رانندگی کنند،‌ استفاده میشود. این فن آوری ها به گونه ای با هم کار میکنند تا مطمئن شوند که خریدار چه آیتمی را از قفسه های Amazon Go برداشته و در مقابل هزینه آن را از حساب وی کم کنند.

چطور Amazon Go کار میکند؟

هنگامی که کاربر میخواهد وارد فروشگاه شود اپلیکیشن Amazon Go نصب شده برروی گوشی توسط گیت های ورودی اسکن میشوند. سپس هر نوع کالا و آیتمی که نیاز داشته باشد را برداشته و این محصولات وارد لیست خرید وی در اکانت آمازون کاربر میشوند. هنگامی که خریدار از فروشگاه خارج میشود، بدون اینکه نیاز به ایستادن در صف و یا صحبت با صندوقدار فروشگاه باشد، هزینه آیتم های خریداری شده از حسابش کم میشود. این بدان معناست که کاربر می بایست به آمازون اعتماد کرده و مطمئن باشد که آمازون می داند که وی چه محصولاتی را خریداری کرده است. این همچنین بدان معناست که آمازون می داند که خریدار چه آیتمی را برداشته و حتی بعد از انصراف از خرید، آن را سرجایش قرار داده است.

این فروشگاه از جمله فروشگاههای مدرنی است که نیاز به نیروی کار انسانی زیاد در آن احساس نمیشود. شاید این فروشگاه تنها به نیروی انسانی در بخش امنیت نیاز داشته باشد.

آمازون میخواهد بر بازار خرده فروشی ها تسلط داشته باشد

آمازون این فروشگاه را ابتدا در فضایی به اندازه ۱۸۰۰ فوت مربع در سیاتل ایالات متحده راه اندازی میکند. در حال حاضر فروشگاه Amazon Go توسط کارمندان آمازون در حال تست است اما با آغاز سال نو میلادی این فروشگاه برای استفاده عموم آماده است. به گفته وال استریت ژورنال، این آغازی برای جاه طلبی های آمازون در بخش خرده فروشی های فیزیکی است. براساس اطلاعات بدست آماده، آمازون برنامه هایی برای بازکردن ۲۰۰۰ فروشگاه Amazon Go در سرتاسر ایالات متحده دارد.

مطالب پیشنهادی :

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید

1
سلام 👋🏻
چطور میتونم کمکتون کنم ؟