نمایش همه

لازادا ابزار قدرتمند علی بابا برای رقابت جدی تر با آمازون

lazada-singapore


لازادا ابزار جدید علی بابا برای رقابت با آمازون در منطقه جنوب شرق آسیا


منبع : TheMalayMailOnline

قبلا در ایران دلیور در مورد رقابت شدید گروه های علی بابا و آمازون ( Alibaba Group Holding Ltd و Amazon.com Inc ) در منطقه جنوب شرق آسیا مطالبی منتشر شده بود. یکی از ابزارهای قدرتمند علی بابا در این رقابت، Lazada Group SA است که شرکت علی بابا آن را با مبلغی معادل ۱ میلیارد دلار بدست آورد.

بزرگترین سایت تجارت الکترونیک در جنوب شرق آسیا به دنبال ارائه راهکارهایی است تا در سال جدید میلادی به رقابتی سخت با رقیب امریکایی خود یعنی آمازون بپردازد. در اولین قدم، آنها شبکه تحویل کالاهای خود را با کمک شرکت هایی از چین و کره حنوبی گسترش داده اند. آنها همچنین درحال جستجو برای سرمایه گذاری و گسترش ذنجیره تامین کالاهای مختلف هستند. یکی از طبقه بندی هایی که آنها بطور جدی در حال کار برروی آن برای فعالیت در سال ۲۰۱۷ هستند بخش خوابارفروشی و موادغذایی بصورت آنلاین است. یک کار دشوار که آنها قصد دارند به بهترین شکل آن را انجام دهند، به همین دلیل RedMart که یک سایت فروشنده مواد غذایی و خواربارفروشی آنلاین در سنگاپور هست را خریده اند.

سنگاپور میدان نبردی جدید برای رویارویی Jack Ma بینانگذار علی بابا و Jeff Bezos مدیر ارشد اجرایی آمازون است. در حالیکه این منطقه هنوز هم به زیرساخت هایی بیشتر جهت پیشرفت گسترده تر در بخش تجارت الکترونیک نیازمند است، این منطقه تبدیل به یکی از رو به رشدترین مناطق دنیا در بخش عرضه اینترنت برای کاربران شده که ترکیب آن با جمعیت ۶۲۰ میلیون نفری،‌ خرید آنلاین را راحتتر و محبوب تر میکند.

حال، علی بابا به تسط خود در بازار چین ادامه میدهد و آمازون هم بازار بسیار بزرگ ایالات متحده را در اختیار دارد. به همین دلیل هر دو به دنبال بازارهایی جدید در خارج از کشور هستند. فعالیت گسترده آمازون در هند نشانه دهنده این موضوع است. علی بابا هم کنترل لازادا ( Lazada ) را در اختیار گرفته و این خرید را تبدیل به بزرگترین معامله خود در خارج از چین کرده است. این شرکت با جاه طلبی های Jack Ma در حال راه اندازی یک کسب و کار جهانی به تمام معناست.

آمازون در عین حال هنوز بطور کامل اهداف خود را برای بازار جنوب شرق آسیا روشن نکرده است. به گفته Techcrunch به نظر می رسد که آمازون در سال آینده میلادی سرویس تحویل Prime و Amazon Fresh را در سنگاپور ارائه دهد تا این کار سکوی پرتابی برای فعالیت در سایر مناطق باشد.

لازادا ( Lazada ) شش کشور این منطقه را پوشش میدهد، سنگاپور، اندونزی، مالزی، فیلیپین،‌ تایلند و ویتنام. آنها ۱۲ انبار بزرگ و ۹۲ مرکز توزیع کالا دارند که از آنها برای انتقال کالاهای خریداری شده به کاربران استفاده میکنند. حجم معاملات انجام شده Lazada در اندونزی نسبت به سال قبل ۲.۵ برابر بیشتر شده است. لازادا همچنین قرار است در نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی در یکی از کشورهای مالزی، اندونزی یا تایلند یک شبکه خواربارفروشی آنلاین راه اندازی کند.

سرمایه گذاری عظیم این شرکت ها بخوبی نشان میدهد که این منطقه از دنیا با توجه به زیرساخت هایی که دارد تا چه حد مستعد راه اندازی و گسترش کسب و کارهای آنلاین است.

مطالب پیشنهادی :


Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید