نمایش همه

توافق علی بابا با Bailian ؛ گسترش کسب و کار خرده فروشی فیزیکی


گسترش کسب و کار خرده فروشی فیزیکی در چین با توافق علی بابا و گروه Bailian


Reuters

گروه چینی علی بابا ( Alibaba Group Holding Ltd ) اعلام کرد که آنها در یک همکاری استراتژیک با گروه بیلیان ( Bailian Group ) به دنبال گسترش کسب و کار خود در بخش خرده فروشی های فیزیکی هستند. براساس این همکاری، بزرگترین خرده فروشی از نظر تعداد فروشگاه ها یعنی Bailian به غول تجارت الکترونیک چین می پیوندد، تا با استفاده از تجارب و امکانات یکدیگر در بخش فروش و سوددهی کسب و کار فروشگاههای فیزیکی فعال تر باشند.

این توافق و قرارداد شامل هیچگونه سرمایه گذاری مالی در Bailian نمیشود و بعنوان جدیدترین تلاش علی بابا برای تصرف سهم بیشتری از بازار خرده فروشی ها شناخته میشود.

این شرکت همچنین حدود ۴.۶ میلیارد دلار بابت در اختیار گرفتن سهم کمی از گروه بازرگانی سانینگ ( Suning Commerce Group Co Ltd ) که در بخش فروش لوازم خانگی و برقی فعال می باشد، پرداخت نموده است. این سرمایه گذاری های سنگین تنها بخشی از تلاش های اخیر این شرکت برای افزایش قدرت خود در بازار می باشد، چرا که این شرکت بخش هایی از سهام Intime و Sanjiang را نیز بدست آورده است.

گروه Bailian حدود ۴۷۰۰ اوتلت (فروشگاه) در ۲۰۰ شهر چین شامل سوپرمارکت ها، فروشگاههای رفاه و داروخانه دارد که بیش از دو برابر فروشگاههای Suning, Intime و Sanjiang می باشد.

گفته میشود که گروه علی بابا یک پایگاه ۵۰۰ میلیون نفری از کاربران فعال دارد و قصد دارد با توسعه ابزارهای مدیریت داده محور برای خرده فروشان و برندها، رقم ۴.۸ تریلیون دلاری اقتصاد خرده فروشی چین را ارتقا دهد.

مطالب پیشنهادی :
توافق علی بابا با Bailian ؛ گسترش کسب و کار خرده فروشی فیزیکی
امتیاز 4 از 1 رای

Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید