نمایش همه

تلاش علی بابا برای سرکوب بازار ۱.۷ تریلیون دلاری کالاهای تقلبی

شرکت علی بابا


شرکت علی بابا با همکاری متحدانش به دنبال از بین بردن بازار کالاهای تقلبی و فیک است


USA TODAY

این روزها به لطف اینترنت، شاپینگ و خرید و فروش کالاهای مختلف بسیار راحتتر از قبل شده، اما نکته مهم این است که به همان نسبت هم ممکن است آمار فریب خوردن کاربران بیشتر شده باشد.

کمپانی قدرتمند بخش تجارت الکترونیک چین یعنی شرکت علی بابا (Alibaba) روز دوشنبه اعلام کرد که با توجه به ائتلاف بین المللی ضد جعل، آنها هم ابزارها و اهرم هایی بزرگ و قدرتمند برای مبارزه با این مشکل تشکیل داده و به مبارزه با این نوع مشکلات رفته است. ارزش این نوع کالاها (کالاهای تقلبی) در سال ۲۰۱۵ حدود ۱.۷ تریلیون دلار بوده که رقم شگفت انگیزی به حساب می آید.شرکت های امریکایی نیز با این مشکل روبرو هستند و تقریبا از هر ۵ کالای امریکایی یکی مشکل دار است، ولی تقریبا ۶۳ درصد از کالاهای تقلبی از چین وارد میشوند که آمار قابل توجهی است.

ماموریت بزرگ علی بابا برای مقابله با این مشکل شامل اتحادی از برندهای مختلف است که ۲۰ عضو آن شامل برندهای لوکسی چون Louis Vuitton و Swarovski است. با همکاری این شرکت ها، میتوان هویت واقعی محصولات را مشخص کرد و به این ترتیب تا حدودی جلوی مشکل ایجاد شده را گرفت. Jessie Zheng یکی از مدیران علی بابا میگوید:

امروزه قدرتمندترین اسلحه ما در برابر جعل و تقلب،‌ داده ها و تجزیه و تحلیل آنها می باشد و تنها راه برنده شدن ما در برابر این مشکل ، اتحاد ماست.

شرکت علی بابا حدود ۱۴.۵ میلیارد آیتم در سال می فروشند. این آمار در مورد آمازون حدود ۵ میلیارد آیتم است. به همین دلیل است که با تجزیه و تحلیل میتوانند به مبارزه با جعل و تقلب در این کسب و کار بپردازند. آنها طی ۱۲ ماه منتهی به آگوست حدود ۱۸۰ هزار فروشگاه جعلی را بدلیل فروش آیتم های تقلبی تعطیل کرده اند.

Jack Ma مدیرعامل علی بابا اخیرا با سفر به امریکا و دیدار با ترامپ ریس جمهور امریکا در برج معروف وی متعهد به ایجاد حدود ۱ میلیون شغل جدید در ایالات متحده با همکاری کسب و کارها کوچک امریکایی و مصرف کنندگان چینی شده است. آمازون نیز اخیرا اعلام کرده که حدود ۱۰۰ هزار شغل جدید طی ۱۸ ماه  در ایالات متحده ایجاد میکند. باید دید اتخاذ تصمیمات علی بابا و متحدانش تا چه حد میتواند جلوی کسب و کار پررونق فروش کالاهای تقلبی و جعلی را بگیرد.


Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید