نمایش همه

برتری 7-Eleven بر آمازون و گوگل در ارائه منظم سرویس تجاری تحویل کالا با پهپاد

drone


7-Eleven سرویس منظم تری نسبت به آمازون در تحویل کالا با پهپاد ارائه میدهد


منبع : recode

7-Eleven که بزرگترین فروشگاه زنجیره ای دنیا به حساب می آید، اطلاعات جدیدی در مورد سرویس تحویل کالای خود با استفاده از پهپادها را منتشر کرده است. براساس اطلاعات بدست آمده، ۷۷ نفر از مشتریان این شرکت در Reno نوادا،‌ محصولات درخواستی خود را از طریق این پهپادها درب منزل خود تحویل گرفته اند.

همه سفارشات از یک فروشگاه دریافت شده و مشتریان انتخاب شده همگی تا فاصله حدود ۱ مایلی فروشگاه زندگی میکرده اند. شرکت 7-Eleven برای عرضه این سرویس به مشتریان خود از شرکت سازنده پهپاد Flirtey کمک میگیرد.

این اولین ارائه خدمات سرویس تحویل کالا با پهپاد بطور منظم در ایالات متحده است که به این تعداد می رسد. البته قبلا شرکت هایی چون آمازون و گوگل نیز دست به انجام آزمایشی چنین سرویسی زده اند.

آمازون هفته پیش در انگلستان البته در حومه یک شهر از این سرویس استفاده نمود،‌ اما سرویس تحویل 7-Eleven با استفاده از پهپاد در Reno انجام میشود یعنی در یک منطقه تقریبا پرچمعیت شهری و برون شهری. به همین دلیل عملیات های تحویل کالای آنها با چالش پیچیده تری روبروست.

در ماه نوامبر مشتریانی که با استفاده از این سرویس کالای خود را تحویل گرفته اند بیشتر مواد غذایی، نوشیدنی و دارو سفارش داده اند. این پهپادها از یک سیستم GPS برای پیدا کردن محل اقامت مشتری استفاده میکنند. پهپادها بعد از رسیدن به مقصد برروی زمین نمینشینند بلکه در سطح زمین باقی میمانند تا بسته توسط مشتری دریافت شود. ماموریت های انجام شده توسط این پهپادها بطور میانگین ۱۰ دقیقه وقت میگیرد.

مطالب پیشنهادی :


Moderator
Moderator
همانند بسیاری دیگر علاقمند به انواع گجت ها، عاشق غذاهای خیابانی، علاقمند به طراحی (اگر چه هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارم) و معتاد خواندن مطالب تصادفی برروی وب

دیدگاهتان را بنویسید